Čínský trh je pilířem globálního podnikání Kenya Airways

Vzhledem k tomu, že čínský trh je konkurenční trh se slibnou budoucností, bude vždy pilířem našeho globálního podnikání, uvedl vysoký představitel keňského národního dopravce Kenya Airways (KQ).

„Vidíme před sebou dobrý fiskální rok, protože čínská letecká výkonnost je robustní, což nám dalo důvěru v čínský trh,“ řekl Julius Thairu, obchodní a zákaznický ředitel letecké společnosti, během nedávného rozhovoru pro agenturu Xinhua.

Po vstupu na čínský trh v roce 2005 létá keňský dopravce na týdenních linkách z Nairobi do jihočínského města Kuang-čou (Guangzhou). Thairu uvedl, že příští rok, na 20. výročí vstupu společnosti na čínský trh, bude spuštěna nová přímá linka z Nairobi do Pekingu.

„Z hlavního města do hlavního města a z Keni do dalších afrických zemí nás snazší přeprava přiblíží,“ řekl s tím, že Čína zůstává největším obchodním partnerem Afriky již 15 po sobě jdoucích let.

Keňa je největším obchodním partnerem Číny ve východní Africe, zatímco Čína je největším obchodním partnerem Keni a zdrojem dovozu. Se svými bohatými turistickými zdroji a uvolněnou vízovou politikou pro zahraniční návštěvníky se Keňa stala oblíbenou destinací čínských turistů.

Thairu uvedl, že Kenya Airways spolupracují s několika čínskými leteckými společnostmi na mezilinkových dohodách, pozemních operacích a sdílení kódu. Najímá čínsky mluvící palubní průvodčí, aby lépe obsluhovali rozšiřující se trh.

Po návštěvě Pekingu na Fóru o spolupráci mezi Čínou a Afrikou v roce 2006 navštívil Thairu města jako Šanghaj, Kuang-čou a Čchang-ša (Changsha) a byl ohromen, jak moderní tato města jsou.

„Po letech rychlého růstu si myslím, že čínský ekonomický rozvoj vstoupil do nové fáze a přešel do režimu vysoké kvality,“ řekl Thairu.

S devátým Fórem o spolupráci mezi Čínou a Afrikou, které se bude konat koncem tohoto roku v Pekingu, Thairu vyjádřil naději, že bude uzavřeno více dohod o spolupráci s čínskými leteckými společnostmi.

„Působení Kenya Airways se může rozšířit na více míst v Číně a po celé Africe,“ řekl.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *