Město Čchang-čou (Changzhou) ve východní čínské provincii Ťiang-su (Jiangsu) nedávno v Paříži uspořádalo konferenci na podporu kultury a cestovního ruchu.
Velký kanál v Číně prochází městem Čchang-čou, zatímco Francie je známá řekou Seinou. Tato dvě místa, obě s dlouhou historií a bohatou kulturní konotací, přijala příležitost k výměnám a vzájemnému učení.
Na akci Chen Zhiliang, ředitel oddělení propagace Městského výboru CPC v Čchang-čou, představil město pod tématem „The Grand Canal: rencontre & delectation“, odhalil pouto mezi Čchang-čou a Francií a demonstroval průmyslový základ Čchang-čou a jeho kulturní dědictví, ukazující kouzlo otevřeného, teplého a obyvatelného města Čchang-čou.
Tradiční čínská medicína, blokový tisk, čajové umění, lidová hudba a další nehmotné kulturní památky z města Čchang-čou byly vystaveny během akce, což francouzským přátelům umožnilo zažít krásu tradiční čínské kultury zblízka.
Kromě toho se také uskutečnila kulturní výměna Čang-čou a Yili Garden v Paříži: „The Grand Canal: rencontre & delectation“.
Yili Garden se nachází na jihozápadním okraji Paříže a byla první zahradou v čínském stylu ve Francii s postavami z tradičních čínských zahrad Suzhou. Od jejího otevření pro veřejnost v roce 2004 se zde konala řada aktivit k šíření čínské kultury.
V současnosti Francie prosazuje „reindustrializaci“ založenou na zelených inovacích. Zatímco čínské Čang-čou, přezdívané jako hlavní město nové energie, je jedním z čínských měst s nejúplnějším novým energetickým průmyslovým řetězcem. Ekonomické a obchodní výměna mezi Čang-čou a Francií je stále častější.
Dosud v Čang-čou investovalo 62 francouzských společností včetně Alstom, Saint-Gobain, Faurecia, Decathlon a dalších Fortune 500 a známých nadnárodních společností.