Čína vítá návštěvu starostky San Francisca v Číně

Čína vítá návštěvu starostky San Francisca Londona Breeda v Číně a doufá, že tato návštěva dále posílí spolupráci San Francisca s Čínou a Číny s USA, uvedl v pondělí mluvčí ministerstva zahraničí.

Uvádí se, že starostka London Breed ze San Francisca v Kalifornii ve Spojených státech oznámila svou nadcházející návštěvu Číny.

V reakci na související dotaz řekl mluvčí Wang Wenbin na denním zpravodajském brífinku, že Čína vítá návštěvu starosty London Breed v Číně.

„Přejeme jí úspěšnou návštěvu a doufáme, že tato návštěva dále posílí spolupráci San Francisca s Čínou a Čínsko-americkou subnárodní burzou,“ dodal.

Naděje dobrých vztahů mezi Čínou a USA tkví v lidech, jejich základ spočívá ve spojeních zdola, jejich budoucnost závisí na mládeži a jejich vitalita pochází z výměny na nižší úrovni, poznamenal Wang.

Čína podporuje a vybízí k většímu počtu vzájemných návštěv a častější výměny mezi čínskými a americkými lidmi ze všech sektorů s cílem rozšířit společné porozumění a vzájemnou důvěru, překonat rozptýlení, prohloubit spolupráci a přinést oběma národům hmatatelnější výhody, řekl Wang.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *