Asijský filmový festival vítá týden čínské tvorby

Probíhající filmový festival Asian Pop-Up Cinema promítne v týdnu od pondělí čtyři čínské filmy buď v kinech v centru Chicaga, nebo celostátně online.

Good Autumn, Mommy, odehrávající se ve vesnici pěstující třtinu, v režii Chen Shizhonga, vypráví o cestě probuzení za nalezením své rodiny a vlastního já ženy, jejíž novorozená dcera zmizela beze stopy.

Zakladatelka festivalu Sophia Wong Boccio řekla agentuře Xinhua, že na ni „obzvláště zapůsobilo“, když viděla, že slavná a oceněná Shu Qi se rozhodla „předvést obyčejnou ženu pěstitele třtiny v jižní části Číny“.

Příběh „využívá obrazy s orientálním temperamentem k vytvoření jedinečné atmosféry regionu a doby,“ řekl režisér Chen.

Film, který bude uveden v kině AMC NEWCITY 14 v Chicagu 14. dubna, byl oceněn cenou za mimořádný umělecký počin na 25. Mezinárodním filmovém festivalu v Šanghaji v roce 2023.

Další tři filmy vyprávějí příběhy ze současné Číny.

The Fallen Bridge, kriminální drama režiséra Li Yu, zkoumá roli zákona a emocionální a morální dilemata obětí, které se vydaly za spravedlností.

The Cord of Life od Qiao Sixue zobrazuje matku s Alzheimerovou chorobou a jejího syna pečovatele, který ji k sobě přiváže provazem, a jejich snahu hledat „domov“, po kterém touží na pastvinách Vnitřního Mongolska.

The Coffin Painter od Da Fei vypráví mezigenerační přátelství dvou cizinců, které k sobě přitahují výzvy, jimž každý ve svém životě čelí.

„V Číně je spousta skrytých drahokamů a dojemných příběhů, které je třeba sdílet s širším publikem,“ řekl Boccio, který vybral tyto čtyři z 20 čínských filmů.

Během 18. sezony festivalu od 20. března do 21. dubna každý týden představuje jiný region v Asii, přičemž filmy se promítají offline v centru Chicaga a jsou k dispozici pro streamování.

Mnohá ​​z děl byla vytvořena „začínajícími režiséry celovečerních filmů“, řekl Boccio.

„Diváci ocení syrové a někdy nevinné reflexe míst a lidí, kteří jsou blízcí jejich srdci,“ řekla.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *