Vesnická fotbalová liga v okrese Žung-ťiang poskytuje cizincům platformu, kde se mohou dozvědět více o Číně

Nová sezona Village Super League, vesnické fotbalové ligy přezdívané „Cun Chao“, pocházející z okresu Žung-ťiang (Rongjiang) v jihozápadní čínské provincii Kuej-čou (Guizhou), začala 6. ledna a přilákala skupinu cizinců ze Spojených států, Spojeného království, Mexika a Jordánska, Francie a dalších zemí.

3. února odpoledne třiatřicetiletý Kyle Scoble ze Spojených států a jeho manželka Zhong Yuxin, která je obyvatelkou Kuej-čou, čekali na fotbalovém hřišti Cun Chao v Žung-ťiang na zahájení zápasů a kulturních představení.

Byla to Kyleova první cesta do Číny. Poprvé se o Cun Chao dozvěděl již v roce 2023, když s ním jeho rodiče sdíleli videa z fotbalových zápasů. Fotbalový fanoušek řekl, že Cun Chao je podobný komunitnímu fotbalu a basketbalu ve Spojených státech. Díky lize Cun Chao, která spojuje fotbalové sporty a etnickou kulturu, jsou vesničané lépe sjednoceni.

Kyle také poznamenal, že aby mohl lépe zažít a sdílet příběhy Cun Chao, strávil se svou ženou více než půl měsíce v Žung-ťiangu, kde zaznamenávali místní zvyky a produkci a každodenní život vesničanů.

Také 3. února hrál 31letý Brit David Geary jako člen týmu Žung-ťiang Cun Chao a pomohl týmu vyhrát zápas.

V 90. letech David následoval své rodiče do Žung-ťiangu a většinu času strávil ve vesnici Liou-paj-tchang (Liubaitang). Vrátil se do Spojeného království na střední a univerzitní studium a v roce 2020 přijel znovu do Číny, aby zde pokračoval v magisterském studiu. Žije v okrese Chua-si (Huaxi) v Kuej-jangu (Guiyang), hlavním městě Kuej-čou.

Během fotbalové sezony Cun Chao od května do července 2023 přišel David na místo několikrát fandit vesnickému fotbalovému týmu v Liou-paj-tchangu. Od vesničanů se mu dostalo vřelého přijetí, což ještě více podnítilo jeho silný pocit identity a sounáležitosti.

David řekl, že byl dojat, když ho vesničané pozvali, aby se připojil k jejich týmu a soutěžil s nimi v roce 2024. Proto se letos stal členem fotbalového týmu Liou-paj-tchang.

V listopadu 2023 navštívil Žung-ťiang inspekční tým anglické Premier League. David byl pozván, aby sloužil jako jeden z pracovníků týmu Žung-ťiang, doprovázel inspekční tým na návštěvu místních vesnic a škol a usnadňoval spolupráci mezi Premier League a Cun Chao.

David řekl, že doufal, že větší přeshraniční spolupráce by mohla pomoci Cun Chao vybudovat mosty pro mezinárodní komunikaci a výměnu a podnítit lásku více lidí k fotbalu a životu.

Přizvukoval mu Max, který pochází z Mexika studovat na School of Economics and Management na Tsinghua University, jedné z nejprestižnějších univerzit v Číně.

Cun Chao poskytuje platformu pro lidi z různých zemí a etnických skupin, aby spolu mohli komunikovat a zlepšovat vzájemné porozumění prostřednictvím fotbalových zápasů a kulturních aktivit, řekl Max.

Ehab Mansour Kamel Aletoum, Maxův spolužák z Tsinghua University zastává stejný názor. Jordánský milovník fotbalu dodal, že mnoho cizinců možná zná pouze moderní čínská města, jako jsou Peking, Šanghaj a Šen-čen (Shenzhen), a Cun Chao umožňuje cizincům podívat se na Čínu z jiné perspektivy.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *