Tradiční občerstvení dodává zvláštní chuť slavnostní atmosféře čínského Nového roku v Lin-i ve východní Číně

Během právě skončeného čínského Nového roku se lidé ponořili do sváteční atmosféry a pochutnali si na tradičním jídle a místním občerstvení ve městě Lien-c‘ (Lianzi), okres Ťü-nan (Junan) ve městě Lin-i (Linyi) ve východní Číně v provincii Šan-tung (Shandong).

Jedním z nejznámějších tradičních občerstvení ve městě je smažená tyčinka, známá také jako „smažené ovoce“, která se obvykle vyrábí z lepkavé rýžové mouky a někdy i z čirokové nebo jáhelné mouky.

Mouka se smíchá s vodou a spaří, pak se vypracuje na hladké těsto a rozválí se na tenké kousky. Poté je místní lidé tvarovali do různých tvarů například listů, fénixů, motýlů, pokladniček, lotosových květů a pšeničných klasů, aby vyjádřili svá přání do nového roku.

Vytvarované kousky těsta se pak suší, dokud nejsou pevné, a poté jsou připraveny k fritování na oleji při vysoké teplotě. „Smažené ovoce“ má zlatou barvu a je křupavé a sladké.

Příprava „smaženého ovoce“ se vyvinula časem. Nyní lidé přidávají do mouky různé ovocné a zeleninové šťávy a vytvářejí z nich různé nové tvary, čímž přinášejí na místní trh živější a barevnější produkty.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *