Světelná show oslavuje 1. výročí čínsko-honduraských diplomatických vztahů

Čchang-ša (Changsha), hlavní město středočínské provincie Chu-nan (Hunan), v úterý večer uspořádalo propracovanou světelnou show na oslavu prvního výročí navázání diplomatických vztahů mezi Čínou a Hondurasem.

Ikonické budovy podél řeky Siang-ťiang (Xiangjiang) v Čchang-ša byly osvětleny v barvách honduraské vlajky.

Přehlídka se také konala na oslavu nedávného podpisu dopisu o záměru zahájit oficiální vztah sesterského města mezi Čchang-ša a San Pedro Sula, největším obchodním a ekonomickým centrem Hondurasu známým svým textilním, cukrovarnickým, pivovarnickým, oděvním a tabákovým průmyslem.

Zhou Haibing, viceguvernér provincie Chu-nan a starosta města Čchang-ša, řekl, že Čchang-ša je živé město, kde se historická kultura a moderní styly dokonale mísí, okouzlující město, kde harmonicky koexistují přírodní a městská krajina, a centrum, kde se průmyslový rozvoj a zdroje inovací navzájem doplňují.

Zhou vyjádřil optimismus ohledně obrovského potenciálu pro vzájemně prospěšnou spolupráci mezi Čchang-ša a San Pedro Sula a řekl, že doufá, že tato dvě města napíší novou kapitolu svého přátelství a budou pracovat na prosperující budoucnosti oboustranně výhodné spolupráce.

26. března 2023 Čína a Honduras podepsaly v Pekingu společné komuniké o navázání diplomatických vztahů.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *