Společnosti MTC a Huawei provedly první oficiální testy 5G v Namibii

Společnost MTC, největší mobilní operátor v Namibii, a čínská společnost Huawei Technologies v pondělí provedly první demonstraci technologie 5G v zemi v hlavním městě Windhoek.

Tato demonstrace přišla poté, co vláda zrušila moratorium na 5G a Namibijský regulační úřad pro komunikace přidělil 5G spektrum společnosti MTC a dalším telekomunikačním hráčům v zemi.

Ministryně informací, komunikací a technologií Emma Theofelus popsala událost jako milník pro Namibii a zdůraznila, že je důležité přijmout nejnovější technologii pro rozvoj národního hospodářství.

„Tato zkouška je průlomová a historická. Symbolizuje krok a odhodlání Namibie postavit technologii do centra řízení národního rozvojového programu,“ řekla. „Této vize můžeme dosáhnout pouze tehdy, pokud budeme držet krok s nejnovější technologií.“

„Technologie 5G je základ pro poskytování e-governance, e-commerce a e-health upevněn vynikající a rychlejší konektivitou,“ řekl ministr.

Managing Director MTC Licky Erastus řekl: „Jako digitální aktivátor jsme hrdí na to, že jsme úspěšně vyzkoušeli připojení k 5G síti.“

Generální ředitel Huawei Namibia Michael Zhang uvedl, že Huawei bude úzce spolupracovat s MTC na nasazení špičkových technologií, které zajistí rychlé a vysoce kvalitní rozšíření 5G.

„Věříme, že 5G bude významným hnacím motorem a aktivátorem našeho sociálního a digitálního života a ekonomiky,“ řekl Zhang.

Huawei v průběhu let spolupracoval s MTC, aby přinesl do Namibie technologie 3G, 4G a 4,5G.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *