Novo Nordisk zvyšuje investice do čínského závodu

Dánská farmaceutická společnost Novo Nordisk v úterý oznámila, že navýší své investice do projektu expanze ve své výrobní základně v Tchien-ťin (Tianjin) o zhruba 4 miliardy jüanů (asi 12,9 miliardy Kč).

Investice pomůže společnosti Novo Nordisk přijmout celosvětově vedoucí technologii izolátorů, která zajistí vyšší úroveň sterility pro farmaceutickou výrobu, uvedla společnost.

Díky projektu expanze bude společnost schopna dále zvýšit výrobní kapacity na podporu lokalizace inovativnějších léků, řekl Lars Arnoldsen, firemní viceprezident společnosti Novo Nordisk.

Společnost Novo Nordisk zahájila před třiceti lety výstavbu svého výrobního závodu v Tchien-ťinu a učinila tak první krok ve svém podnikání v Číně. V prvním čtvrtletí roku 2023 společnost investovala 1,18 miliardy jüanů (asi 3,8 miliardy Kč) do projektu expanze dílny hotových výrobků a nových výrobních linek.

Novo Nordisk bude i nadále podporovat inovace, prohlubovat spolupráci, urychlovat lokalizovaný výrobní proces léčiv a sloužit více pacientům, řekla Christine Zhou, senior viceprezidentka Novo Nordisk a prezidentka Novo Nordisk Region China.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *