Nákladní vlaky mezi Čínou a Evropou uskutečnily za první dva měsíce letošního roku 2928 jízd

Nákladní vlaky mezi Čínou a Evropou provedly v prvních dvou měsících roku 2024 celkem 2928 jízd a přepravily 317 000 kontejnerů se zbožím v ekvivalentu dvaceti stop (TEU), což je meziročně o 9 procent, respektive o 10 procent více. Podle China State Railway Group Co., Ltd. (China Railway) do konce února vyjely čínsko-evropské nákladní vlaky ze 120 měst v Číně a dosáhly 219 měst ve 25 evropských zemích.

Od začátku letošního roku China Railway posiluje mezinárodní železniční spolupráci a přispívá k vysoce kvalitnímu rozvoji nákladních vlaků Čína-Evropa. Společnost otevřela nové jižní trasy pro nákladní vlaky mezi Čínou a Evropou z měst jako Si-an (Xi’an), Čchung-čching (Chongqing) a I-wu (Yiwu) do Poti v Gruzii, Baku v Ázerbájdžánu a Istanbulu v Turecku atd., přičemž letos zatím dokončila 18 spojů.

Mezitím China Railway optimalizovala celkový provoz nákladních vlaků Čína-Evropa. Koordinovaným úsilím při plánování vlaků a tras společnost usnadnila celní odbavení a zvýšila objem nákladu na západní, střední a východní trase o 9 procent, o 19 procent a o 4 procenta. Během Svátků jara vypravily nákladní vlaky mezi Čínou a Evropou v průměru 53 jízd denně, což představuje meziroční nárůst o 10 procent.

Kromě toho China Railway zlepšila služby nákladních vlaků Čína-Evropa. Od začátku roku 2024 bylo uskutečněno celkem 45 cest, které zajišťují včasnou přepravní obsluhu doma i v zahraničí. Byl zprovozněn portál čínsko-evropských nákladních vlaků, který poskytuje vícejazyčné služby globálním zákazníkům a neustále zlepšuje uživatelské prostředí.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *