Mezinárodní výletní parníky se vracejí na čínský trh spolu s oživením cestovního ruchu

Ve dnech 10. a 11. března asi 2000 turistů a zaměstnanců na palubě výletní lodi Zuiderdam provozované společností Holland America Line navštívilo přístavní město Ta-lien (Dalian) na severovýchodě Číny a obec Tchien-ťin (Tianjin).

Zuiderdam byla první mezinárodní výletní lodí, která zakotvila v severovýchodní Číně od doby, kdy země v září 2023 oznámila úplné obnovení mezinárodní přepravy výletních lodí do a z jejích přístavů.

Itinerář turistů pocházejících z přibližně 30 zemí a regionů zahrnoval návštěvy mnoha malebných míst v Ta-lienu a zároveň se účastnili kulturních zážitkových aktivit.

„Ačkoli turisté zůstávají v Ta-lienu pouze jeden den, připravili jsme pro ně pět cest, které jim umožňují nejen navštívit více než tucet scénických míst, ale také poskytují interaktivní zážitky, jako je jízda tramvají a návštěva místních rodin,“ řekl Zhang. Shuqiu, generální ředitel Splendia Travel, který je zodpovědný za přijímání turistů v Ta-lienu.

Od Svátků jara, které letos trvaly od 10. do 17. února, zaznamenal čínský trh výletní turistiky výrazný nárůst.

22. února zakotvily v Šanghaji čtyři mezinárodní výletní lodě včetně první v Číně postavené velké výletní lodi Adora Magic City.

V úterý hlavní světový provozovatel výletních lodí, Royal Caribbean International, oznámil svůj nový plán rozmístění čínských tras se dvěma výletními loděmi rozmístěnými v přístavech Šanghaj, Tchien-ťin a Hongkong.

Podle údajů přední čínské cestovní platformy Fliggy během jarního svátku vzrostly objednávky výletů na výletních lodích včetně vnitrostátních a mezinárodních výletních lodí o 445 procent ve srovnání se stejným obdobím loňského roku.

„Index ekonomického klimatu čínských výletních lodí v roce 2023 výrazně vzrostl a překonal očekávání. Očekává se, že rok 2024 se stane klíčovým rokem pro komplexní rozvoj čínské výletní ekonomiky,“ řekl Ye Xinliang, profesor z Shanghai University of Engineering Science, který se zaměřuje na ekonomický výzkum výletního průmyslu.

Aby napomohly růstu výletní turistiky, imigrační úřady v severočínském Tchien-ťinu poskytly efektivní a pohodlné služby, které návštěvníkům usnadní vstup na palubu Zuiderdamu.

Bi Linlin, místní úředník pro imigrační kontrolu, uvedl, že spolupracovali s výletní společností a přístavní společností na zefektivnění postupů pro odbavení cestujících a naplnění potřeb turistů.

Podle Dong Zichena, zástupce generálního ředitele Tianjin International Cruise Home Port Co., Ltd, jako největší domovský přístav výletních lodí v severní Číně, přivítal letos Tianjin International Cruise Home Port 16 výletních lodí a zaznamenal 50 000 turistických návštěv.“ Jsme docela optimističtí ohledně oživení cestovního ruchu v Tianjinu,“ řekl Dong.

Vzkvétající průmysl výletní turistiky také nabízí pohled na zrychlené oživení jak odchozích, tak i příchozích čínských turistických trhů.

Podle ministerstva kultury a cestovního ruchu zaznamenala čínská pevnina během osmidenních Svátků jara 3,6 milionu odjezdů a 3,23 milionu příjezdů turistů, a to díky příznivým politikám, jako je vzájemné osvobození od vízové ​​povinnosti.

Aby země poskytla více pohodlí pro cestovatele po celém světě, nedávno podnikla kroky ke zjednodušení mobilních plateb pro návštěvníky ze zahraničí, jako je vedení platforem pro mobilní platby ke zvýšení jejich limitu pro jednu transakci. Procesy ověřování identity jsou také stále jednodušší.

Očekává se, že celkový počet příchozích a odchozích cest do Číny letos překročí 264 milionů a vygenerují příjmy z cestovního ruchu ve výši 107 miliard amerických dolarů, uvedla China Tourism Academy.

„S vládními podpůrnými politikami a rostoucí poptávkou lidí po výletní turistice věříme, že se průmysl výletní turistiky v Číně rychle rozvine,“ řekl Jiao Deshuai, senior asistent manažera lodního oddělení společnosti Sinotrans North China Container Company, která se zabývá obchodním zastoupením výletních lodí.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *