Londýnský knižní veletrh zdůrazňuje spolupráci mezi čínskými a mezinárodními vydavateli

Londýnský knižní veletrh, jeden z největších na světě, odstartoval v úterý, kdy zasvěcenci z oboru volali po větší spolupráci mezi čínskými a mezinárodními vydavateli.

V rozhovoru pro agenturu Xinhua po zahájení série „China Perspective“ řekl generální ředitel pro vydávání knih ve společnosti Taylor & Francis Jeremy North, že lidé potřebují knihy nejen napsané západními vědci, ale také ty, které pocházejí přímo z Číny.

„Naše partnerství s čínskými vydavateli je skvělým příkladem toho, jak můžete bez ohledu na to, co se ve světě děje, spolupracovat a dělat opravdu kreativní věci,“ řekl North. „Je to velký přínos, protože dobré publikování, dobrá stipendia a dobré informace pomáhají mnoha lidem.“

V letošním roce asi 50 čínských nakladatelů na akci představuje více než 3200 typů knih s čínskou tematikou. Ty pokrývají širokou škálu oblastí včetně politiky, kultury, akademických prací a trendových témat, jako je nízkouhlíková a umělá inteligence (AI). Třetinu těchto titulů tvoří cizojazyčné edice.

Wang Xubin, prezident nakladatelství Zhejiang Ancient Books Publishing House, řekl agentuře Xinhua, že spolupráce mezi vydavateli z různých zemí je klíčová. Během akce společnost uvedla na trh novou knihu s názvem „Mistrovská díla z Dunhuangu ve sbírce Britského muzea“.

Wang řekl, že mezinárodní vydavatelská spolupráce nejen usnadňuje akademický výzkum, ale také zlepšuje kulturní výměnu mezi Čínou a zbytkem světa.

Očekává se, že letošní knižní veletrh, který potrvá do čtvrtka, přiláká více než 30 000 profesionálů z vydavatelství a 1000 společností z celého světa.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *