Keňa dostává z Číny nové vagony pro železniční nákladní dopravu

Keňa obdržela v pondělí z Číny 430 vagonů na posílení nákladní dopravy na celostátní železniční síti. Dodávka zahrnuje 230 vagonů určených pro čínskou trať standardního rozchodu (SGR) a 200 vozů pro trať metrového rozchodu.

Mohamed Daghar, hlavní tajemník ministerstva silnic a dopravy, řekl, že vagony posílí dopravu nákladu z přístavu Mombasa a pomohou zmírnit dopravní zácpy.

„Vzhledem k tomu, že keňská ekonomika je jednou z nejrychleji rostoucích v regionu, jsme povinni provést strategické investice v odvětví dopravy a logistiky, abychom zajistili, že přeprava nákladu bude prováděna efektivně,“ řekl Daghar při přebírání vagonů v přístavu Mombasa.

Dodal, že všechny vagony mají nosnost 70 tun nebo vyšší, což umožňuje pohyb těžkého kontejnerového nákladu, což zase snižuje poškození komunikací.

Philip Mainga, výkonný ředitel Kenya Railways, uvedl, že nákladní divize Kenya Railways angažovala několik klientů na základě dlouhodobých smluv o přepravě zboží a zavedla plány, jak zajistit, že bude nabízet spolehlivé, bezpečné a efektivní služby.

„Celkem pořizujeme 500 vozů, což znamená 300 vozů určených pro provoz na trati standardního rozchodu a 200 vozů určených pro provoz na trati metrového rozchodu,“ uvedl Mainga. „Vagony mají různé specifikace, aby se zajistilo, že náklad přemístěný z přístavu v Mombase se bude moci přesunout až do Kampaly přes železniční překladiště se standardním rozchodem/metrovým rozchodem v Naivashe.“

Příchod nových vagonů přichází sotva měsíc poté, co Keňa v únoru obdržela 50 nových vagonů z Číny, aby usnadnila provoz na nákladní dopravě SGR.

Údaje ministerstva dopravy ukazují 21procentní nárůst nákladu přepraveného po železnici s metrovým rozchodem ze 787 000 tun v roce 2022 na 1 000 955 tun v roce 2023. Kromě toho se náklad přepravovaný přes SGR zvýšil o 7 procent na 6,53 milionu tun v roce 2023 ze 6,09 milionu tun v roce 2022, přičemž počet cestujících rovněž vzrostl o 12 procent na 2,73 milionu z 2,39 milionu v roce 2022.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *