Kambodžsko-čínská univerzita technologie a vědy zahajuje první bakalářský program

Kambodžsko-čínská univerzita technologie a vědy zahájila svůj první vysokoškolský program v pátek poté, co byl otevřena loni v prosinci.

Do bakalářského studia se přihlásilo asi 160 studentů, dalších 420 bude proškoleno na zakázku podniků. Podle informací školy se všichni budou učit čínsky a studovat hlavní obory.

Touch Visalsok, státní tajemník kambodžského ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, uvedl, že univerzita bude hrát důležitou roli při přípravě technických talentů pro socioekonomický rozvoj Kambodže.

„Je nezbytné, aby se univerzita zaměřila na kvalitu, aby vyškolila kambodžské talenty mimo jiné pro rozvoj průmyslu, dopravní infrastruktury, elektřiny, energetiky, výroby a cestovního ruchu,“ řekl na akci u příležitosti prvního vysokoškolského programu.

Vzhledem k tomu, že rok 2024 je rokem mezilidské výměny mezi Kambodžou a Čínou, je Visalsok přesvědčen, že univerzita přispěje k dalšímu prohloubení přátelství a kulturních vazeb mezi národy obou zemí.

Věří, že univerzita také přispěje k urychlení úsilí obou zemí o vybudování vysoce kvalitní komunity se společnou čínsko-kambodžskou budoucností na vysoké úrovni.

Univerzita byla společně založena Federací khmerských Číňanů v Kambodži a Nanjingskou odbornou univerzitou průmyslových technologií.

Teng Lay, kambodžský zástupce představenstva univerzity, řekl, že škola nabízí studentům šest oborů: nová technologie výroby energie, inženýrská technologie pro automobilový průmysl, technologie síťového inženýrství, elektronický obchod, moderní řízení logistiky a management cestovního ruchu.

„Univerzita se zavázala kultivovat vysoce kvalitní technické talenty, které se stanou klíčovými přispěvateli k socioekonomickému rozvoji Kambodže,“ řekl. „Studenti mohou získat dvojí titul uznávaný Kambodžou a Čínou.“

Univerzitní kampus se nachází v satelitním městě Chroy Changvar ve čtvrti Chroy Changvar v Phnompenhu a skládá se z hlavní univerzitní budovy, nejmodernějších zařízení, experimentální laboratoře, zahrady a jídelny.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *