Čínský vicepremiér zdůrazňuje význam sci-tech inovací v zemědělství

Čínský vicepremiér Liou Guozhong zdůraznil důležitost urychlení vědeckých a technologických inovací v zemědělství, zlepšení zavlažování zemědělské půdy a ochrany vody a zvýšení výnosů obilí, aby byla zajištěna potravinová bezpečnost.

Liu, rovněž člen politického byra Ústředního výboru Komunistické strany Číny, učinil poznámky během výzkumné cesty v provincii Ša-an-si (Shaanxi) na severozápadě Číny, která trvala od úterý do čtvrtka.

Výlet přivedl vicepremiéra do demonstrační zóny high-tech zemědělského průmyslu a na Northwest A&F University, kde se dozvěděl o pokroku ve šlechtění vysoce kvalitních odrůd plodin, ochraně vody v suchých oblastech a výzkumu a vývoji zemědělských strojů, kterých se používá se v kopcovitých a horských oblastech.

Sci-tech pokrok a inovace jsou klíčem k modernizaci zemědělství, řekl vicepremiér a zdůraznil význam vytváření inovačních platforem a strategického rozvoje zemědělské vědy a technologie.

Je třeba vyvinout úsilí k posílení inovační synergie, zlepšení sdílení zdrojů a průlomů v klíčových technologiích v klíčových oblastech, aby Čína mohla dosáhnout větší soběstačnosti a síly v zemědělské sci-tech zrychleným tempem, řekl.

Během výzkumné cesty Liu také zkontroloval pokrok dosažený ve správě řeky v okrese Fu-pching (Fuping), opravu odvodňovacího systému okresu Pchu-čcheng (Pucheng) a ekologickou obnovu podél řeky Wej-che (Weihe).


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *