Čínský trh je životně důležitý pro americké společnosti a jejich globální konkurenceschopnost

Američtí obchodní úředníci a vysocí manažeři zůstávají ohledně čínského trhu optimističtí a zdůrazňují jeho klíčovou roli pro americké společnosti usilující o globální konkurenceschopnost.

„Společnosti nám nadále říkají, že Čína je důležitá pro nadnárodní společnosti, které chtějí být globálně konkurenceschopné,“ řekl v nedávném rozhovoru pro agenturu Xinhua Michael Hart, prezident Americké obchodní komory (AmCham) v Číně.

Díky rostoucí ekonomice a častým návštěvám vysokých amerických úředníků a generálních ředitelů v Číně jsou americké podniky v Číně stále optimističtější ohledně čínského podnikatelského prostředí a bilaterálních vztahů, řekl Hart.

V každoročním průzkumu China Business Climate Survey, který vydala AmCham China v únoru, polovina z 343 dotázaných členů zařadila Čínu jako svou první volbu nebo mezi své tři největší investiční destinace na světě, což představuje 5procentní meziroční nárůst.

Čína je „důležitým zdrojem talentů a inovací, které pomáhají americkým společnostem zvýšit jejich globální konkurenceschopnost,“ uvedl průzkum provedený koncem loňského roku.

Zpráva také zjistila, že i když problémy přetrvávají, většina členů udržuje svou výrobu nebo získávání zdrojů v Číně a expatrianti jsou v posledním roce ochotnější přesídlit do Číny.

Hart si všiml 24 čínských prozahraničních investičních opatření předložených Státní radou v srpnu loňského roku a řekl, že je společnosti vítají a očekávají „skutečné akce související s těmito politikami“.

Pokud jde o vztahy mezi USA a Čínou, Hart řekl, že je rád, že „obě vlády nyní směřují nahoru“, což znamená, že společnosti budou „o něco nadšenější“.

Společnosti, které se průzkumu týkaly, také oznámily lepší finanční výsledky pro rok 2023, zejména v sektoru spotřebitelů a služeb, a také lepší výhled.

V listopadu 2023 gigant rychlého občerstvení McDonald’s oznámil své rozhodnutí zvýšit svůj podíl ve svém čínském podnikání z 20 procent na 48 procent. „To podtrhuje důvěru McDonald’s v rozvoj a obchodní prostředí čínského trhu,“ řekla Phyllis Cheung, generální ředitelka McDonald’s China.

„Nemyslím si, že existuje nějaká velká a skutečně mezinárodní společnost, která by pochybovala o tom, že z dlouhodobého hlediska musí být tady v Číně. Musí zde mít významnou přítomnost. A musí pokračovat v rozvoji tohoto trhu, protože Čína je tak velká a rostoucí, že ji opravdu nelze vůbec ignorovat,“ řekl agentuře Xinhua Owen Messick, prezident americké společnosti na výrobu esenciálních olejů doTERRA China.

„Čína je součástí globálního dodavatelského řetězce a má za sebou roky a roky úspěšných investic, průmyslových odvětví a budování. A proto tu zde společnosti zůstávají,“ řekl Hart.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *