Čínské firmy se vrátily na španělskou mezinárodní potravinářskou výstavu

Asi 150 čínských společností je tento týden ve Španělsku na Alimentarii, jednom z největších evropských veletrhů potravinářského a nápojového průmyslu.

Alimentaria se koná v Barceloně od 18. do 21. března. Čínský pavilon na výstavě, který hostí desítky společností demonstrujících své produkty, pořádá Čínská obchodní komora pro dovoz a vývoz potravin, původních produktů a zvířat (CFNA).

„Tentokrát jsme se vrátili do Barcelony, protože si přejeme přivést naše vynikající produkty do světa a do Španělska,“ řekla agentuře Xinhua Emma Zhang, projektová manažerka výstavního oddělení CFNA. Čínské firmy se výstavy zúčastnily naposledy v roce 2018, před pandemií covid-19.

Zaměření na evropský trh je prioritou pro čínské společnosti účastnící se výstavy, jako je společnost Qingdao Yi Long Packaging Machinery, která předváděla svůj automatizovaný systém balení potravin.

„V Evropě máme stále více zákazníků a věřím, že v budoucnu si budeme moci lépe porozumět,“ řekl manažer mezinárodního prodeje společnosti Michael Li.

„Letos jsme se vrátili k úrovním účasti před pandemií, vše se znovu aktivovalo,“ řekla agentuře Xinhua Anna Canal, projektová manažerka Alimentaria.

Na letošní Alimentarii je 900 z 3200 vystavovatelů mimo Španělsko. Největší pavilon na veletrhu má hostitelská země, následují Itálie, Čína a Turecko.

Podle organizátorů veletrhu se očekává, že akci navštíví více než 100 000 odborníků.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *