Čínská ambasáda v Mongolsku pořádala recepci u příležitosti Mezinárodního dne žen

Čínská ambasáda v Mongolsku uspořádala ve středu recepci u příležitosti Mezinárodního dne žen, který každoročně připadá na 8. března.

Na akci byli přítomni zástupci mongolské vlády, politických stran, médií a sociálních skupin i zaměstnanci zahraničních ambasád a konzulátů a čínských institucí v Mongolsku.

„Ženy drží polovinu nebe při zmírňování chudoby. Ve skutečnosti ženy drží polovinu nebe v každé z našich rodin a ve všech sférách společnosti, zvláště v Mongolsku,“ řekla na recepci čínská velvyslankyně v Mongolsku Shen Minjuan.

Shen vyjádřila naději, že v Roce draka, který symbolizuje příznivost, se všechny ženy budou těšit dobrému zdraví a štěstí a bilaterální vztahy zaznamenají další rozvoj.

Během akce předala čínská velvyslankyně nouzovou pomoc ve výši 100 000 jüanů (asi 326 tisíc Kč), kterou věnovala Pekingská společnost Červeného kříže Mongolské společnosti Červeného kříže na boj proti extrémnímu zimnímu počasí známému jako „dzud“, kvůli kterému zahynulo v celém Mongolsku více než 3 miliony kusů dobytka.

„Dzud“ je mongolský výraz pro silně chladnou zimu, kdy velké množství hospodářských zvířat zemře, protože země je zmrzlá nebo pokrytá sněhem.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *