Čína staví první inteligentní zónu pro nabíjení elektromobilů a výměnu baterií

Ve východní provincii Ťiang-su (Jiangsu) byla dokončena výstavba první čínské demonstrační zóny pro nabíjení a výměnu baterií pro inteligentní elektromobily (EV), což zkrátí dobu čekání ve frontě na nabíjení elektromobilu.

Zóna pokrývá téměř 500 km čtverečních ve městech Su-čou (Suzhou), Wu-si (Wuxi) a Čchang-čou (Changzhou). Podle State Grid Jiangsu Electric Power Co., Ltd. se očekává, že s přibližně 1300 nabíjecími stojany bude sloužit více než 500 000 řidičů nových energetických vozidel (NEV).

Počínaje Wu-si budou také představena zařízení na výměnu baterií, která vozidlům umožní vyměnit baterie za pouhých 80 sekund, než budou propagována v celé zóně.

Dříve museli řidiči elektromobilů často hledat blízké nabíjecí stanice. Nová zóna využívá inteligentní algoritmy, které pomáhají řidičům najít nejrychlejší a nejekonomičtější řešení nabíjení včetně vhodných časů a umístění nabíjecích zařízení.

Očekává se, že demonstrační zóna zkrátí průměrnou měsíční dobu čekání ve frontě potřebnou pro nabíjení o téměř 50 procent, řekl Yuan Xiaodong, technický ředitel výzkumného ústavu elektrické energie State Grid Jiangsu Electric Power.

Očekává se, že model demonstrační zóny bude rozšířen do přilehlé provincie An-chuej (Anhui) a magistrátu Šanghaj, aby podpořil modernizaci průmyslu NEV v oblasti delty řeky Jang-c‘-ťiang (Yangtze), řekl Yuan.

Čínská úroveň vlastnictví NEV v posledních letech neustále roste, přičemž počet používaných NEV se do konce roku 2023 zvýšil na 20,41 milionu. Aby Čína uspokojila toto rostoucí využívání elektrických vozů, pokračuje ve zlepšování a rozšiřování sítě nabíjecích zařízení NEV v zemi, jejichž počet vzrostl v roce 2023 meziročně o 65 procent a na konci loňského roku dosáhly téměř 8,6 milionu, podle čínské Národní energetické správy.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *