Zahraniční studenti zažijí v Šan-tungu kulturu čínského lunárního Nového roku

Deset zahraničních studentů z Maroka, Pákistánu, Tanzanie a dalších zemí na Univerzitě Lin-i (Linyi) navštívilo okres Lin-šu (Linshu) ve městě Lin-i ve východní Číně v provincii Šan-tung (Shandong), aby získali přímou zkušenost s čínským lunárním Novým rokem a tradiční čínskou kulturou.

Studenti navštívili bazar Caowa v okrese Lin-šu v Lin-i, kde ochutnali místní pochoutky a ocenili předměty nehmotného kulturního dědictví. Po prozkoumání bazaru šli do Akademie Nishan, která se nachází v kulturním centru okresu Lin-šu, kde se změnili v tradiční čínské Hanfu a naučili se ručně vyrábět lucerny ve tvaru ryb, další položku nehmotného kulturního dědictví. Kromě toho dostali instrukce k psaní kupletů Jarních slavností.

Tato akce poskytla zahraničním studentům nejen příležitost zažít na vlastní kůži tradice a zvyky v okrese Lin-šu, ale také prohloubila jejich porozumění tradiční čínské kultuře, aby se mohli lépe identifikovat s čínskou kulturou jako celkem.

„Dnes jsem se seznámil s čínským Novým rokem a tradiční čínskou kulturou a jsem za to opravdu rád. Doufám, že se sem jednoho dne vrátím,“ řekl Munir, jeden ze zahraničních studentů.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *