V regionu Peking–Tchien-ťin–Che-pej dochází ke koordinovanému rozvoji cestovního ruchu

S Jarním festivalem neboli čínským lunárním Novým rokem, který je za rohem, se turisté pokoušejí vyrobit novoroční dřevořezby v centru lidové kultury v Jang-liou-čching (Yangliuqing Township), severočínské obci Tchien-ťin (Tianjin).

„Mnoho turistů má přirozenou afinitu k dřevěným malbám z Jang-liou-čching. Slyšel jsem mnoho návštěvníků z Pekingu a Che-peje (Hebei) říkat, že jejich rodiny měly tradici vylepovat takové obrazy, když byli malí,“ řekl Xia Ting, vedoucí turistického distribučního centra v okrese Si-čching (Xiqing) v Tchien-ťinu.

„Turisté z regionu Peking–Tchien-ťin–Che-pej tvořili asi 70 procent z celkového počtu turistů, které jsme loni přijali,“ řekl Sia.

V regionu Peking–Tchien-ťin–Che-pej, který se může pochlubit bohatými a hlubokými kulturními a turistickými zdroji, žije více než 100 milionů lidí. V roce 2014 národní strategie navrhla koordinovaný rozvoj tohoto regionu a od té doby Peking, Tchien-ťin a sousední provincie Che-pej spolupracují na podpoře svého kulturního a turistického rozvoje.

Gao Cuilian, která vlastní farmu ve vesnici Čchang-čou (Changzhou) v Tchien-ťin, má plné ruce práce s podáváním čerstvě uvařených pokrmů turistům. „Venkovská ekoturistika je mezi městskými turisty z Pekingu, Tchien-ťinu a Che-peje stále oblíbenější a mému podnikání se daří velmi dobře,“ řekla.

Údaje z China Tourism Academy ukazují, že Peking, Tchien-ťin a Che-pej patří v roce 2023 mezi největší zdroje turistů. Mezi turisty, které Tchien-ťin přivítá, jsou na prvních dvou žebříčcích ti z Che-peje a Pekingu, kteří tvoří 49,1 procenta z celkového počtu turistů mimo Tchien-ťin. Che-pej a Peking byly dvě hlavní destinace pro turisty z Tchien-ťinu a tvořily 52,7 procenta celkových výletů mimo město, které turisté z Tchien-ťinu podnikli.

Od roku 2014 podepsaly Peking, Tchien-ťin a Che-pej dohody o kultuře, scénickém umění, ochraně Velké zdi a personálních výměnách na podporu integrovaného rozvoje kulturního a turistického trhu v regionu Peking–Tchien-ťin–Che-pej.

Peking, Tchien-ťin a Che-pej také vyvinuly vysoce kvalitní produkty kulturního cestovního ruchu a značky cestovního ruchu a také pořádají fóra pro rozvoj cestovního ruchu, výstavy nehmotného kulturního dědictví a propagace cestovního ruchu s cílem posílit koordinovaný rozvoj cestovního ruchu v regionu.

„Na Jarní festival jsme naplánovali zimní tematické trasy Peking–Tchien-ťin–Che-pej, aby si turisté z regionu mohli užít lidové zvyky, jít na lampionová představení, užít si zimních sportů a pohodlných horkých pramenů a společně oslavit Svátek jara, “ řekl Chen Bing, zástupce vedoucího městského úřadu pro kulturu a cestovní ruch Tchien-ťin.

„Odvětví kultury a cestovního ruchu v Pekingu, Tchien-ťinu a Che-peji má dobrý základ pro koordinovaný rozvoj. Oblasti jsou schopné stát se turistickou komunitou vzájemných zdrojů a koordinovaného rozvoje,“ řekl Xu Hong, děkan College of Tourism and Service Management Univerzity v Nan-kchaj (Nankai).

„V budoucnu by Peking, Tchien-ťin a Che-pej měly plně využít komparativní výhody svých odvětví cestovního ruchu a prolomit bariéry toku cestovního ruchu a účinně zlepšit kvalitu koordinovaného rozvoje cestovního ruchu v regionu,“ řekl Xu.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *