Poslední blok čínské elektrárny v Ugandě je připojený k národní síti

Uganda v úterý úspěšně spustila poslední blok šesti turbín v Čínou postavené vodní elektrárně Karuma a synchronizovala je s národní sítí, uvedla tamní agentura pro výrobu elektřiny.

Uganda Electricity Generation Company Limited (UEGCL), státní podnik, zveřejnil na X, dříve Twitteru, že jednotka, která může generovat 100 megawattů (MW), byla v úterý ráno úspěšně synchronizována s národní sítí.

„To z ní dělá šestou a poslední produkční jednotku, která podstoupila všechny provozní testy připravenosti,“ napsal UEGCL.

Společnost vyrábějící elektřinu uvedla, že první blok elektrárny dokončil 21. března 2023 zkušební provoz a testy připojení k síti.

Očekává se, že elektrárna postavená na povrchu i v podzemí pod řekou Nil v severní Ugandě bude generovat 600 MW, přičemž každá turbína bude generovat 100 MW, uvádí ministerstvo energetiky.

Vodní elektrárna Karuma je jedním z vlajkových projektů Ugandy financovaných Export-Import Bank of China, která financovala 85 procent projektu a zbývajících 15 procent bylo od ugandské vlády.

Elektrárna je podle odborníků kritická pro uspokojení rostoucí poptávky po elektřině východoafrické země ve snaze urychlit industrializaci.

Karuma je po vodní elektrárně Isimba o výkonu 183 MW uvedené do provozu v roce 2019 druhou elektrárnou financovanou Čínou.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *