Oslavy pořádané v Barceloně přivítaly čínský Nový rok a podpořily kulturní výměnu

Barcelonu, město na severovýchodě Španělska, minulou sobotu pohltila slavnostní atmosféra, když se tisíce lidí hrnuly, aby si užily různé oslavy pořádané na přivítání čínského lunárního Nového roku.

Ulicemi města se hemžily průvody s tradičními čínskými i španělskými tanci, přehlídkami ohňostrojů a lidmi v tradičních kostýmech a stánky s občerstvením na oslavu nadcházejícího Roku draka.

Sergi Cantos z místního tanečního souboru Bestialots Epurnats řekl agentuře Xinhua: „Vždy se můžeme jeden od druhého učit, a proto vždy hledáme odkazy, které umožňují účastnit se našich festivalů a nám umožní účastnit se festivalů v zahraničí, které nám pomohou učinit kulturu větší a univerzálnější.“

Letošních slavností se zúčastnilo více než 30 kulturních skupin v Barceloně. Bestialoti se průvodu zúčastnili po boku čínských umělců včetně dračích tanečníků.

„Když jsme v Barceloně, chceme festival oslavit svým způsobem, abychom se cítili jako v Číně,“ řekl Yiao Miaoyang, který spolu se svou skupinou předvedl v průvodu tradičně zdobený tanec žlutého draka.

Jiahui Zheng, viceprezident asociace Hanfu Feiyu, která vyrábí složitý tradiční čínský oděv, řekl, že průvod jim poskytl platformu, aby předvedli své řemeslné umění.

Wang Jiang pohostil místní obyvatele čínským jídlem ze svého stánku. „Chceme ukázat naši integraci do španělské společnosti. Žiji zde 20 let a chci do Španělska přivést čínskou kulturu prostřednictvím autentického čínského jídla,“ řekl Wang.

Jordi Valls, čtvrtý náměstek primátora barcelonské městské rady, chválil přínos čínské komunity městu, když řekl: „Myslím, že je pro ně pozitivní vyjádřit vlastní kulturu, ale je také pozitivní pro město, když vidí, že existují i ​​jiné kultury a jiný pohled na svět.“

Hu Aimin, úřadující generální konzul Číny v Barceloně, řekl agentuře Xinhua, že je velmi šťastný, když vidí „čínskou kulturu v interakci se španělskou“.

„Před několika lety učinili tento festival součástí místních oslav, takže je to názorný příklad, který ukazuje, že čínská komunita se integruje do místní společnosti,“ dodal konzul.

Čínský Nový rok se v Barceloně slaví již 10 let. Letošní oslavy budou trvat 15 dní a budou zahrnovat řadu aktivit, jako jsou bezplatné kurzy čínštiny, ukázky čajových obřadů, workshopy kaligrafie a posezení u čínského vyprávění.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *