Greenland Group spolupracuje s mnoha společnostmi na propagaci elektronického obchodování na Hedvábné stezce

S cílem podpořit spolupráci na Hedvábné stezce při elektronickém obchodování prostřednictvím usnadnění vstupu vysoce kvalitních čínských produktů na zámořské trhy podepsala skupina Greenland Group se sídlem v Šanghaji v pondělí dohody o spolupráci s mnoha globálními podniky, uvedl China Securities Journal.

Greenland Group bude s využitím zdrojů svého mezinárodního obchodního řetězce spolupracovat se společností Shenzhen Mindray Bio-Medical Electronics Co., Ltd. (Mindray), předním čínským poskytovatelem lékařských řešení, na podpoře vývozu zdravotnických prostředků společnosti Mindray včetně automatických externích defibrilátorů (AED). Obě strany se také dohodly, že budou společně sloužit při výstavbě nouzových záchranných systémů v Šanghaji a dalších městech v oblasti delty řeky Jang-c‘-ťiang a budou se podílet na centralizovaném nákupu a distribuci lékařského vybavení.

Ve snaze přivézt do Kazachstánu a dalších středoasijských zemí vysoce kvalitní čínské komodity, jako jsou lékařské přístroje, mechanická a elektrická vybavení a spotřební zboží, bude Greenland Group spolupracovat s kazašskou Integrity Prosperity Group Ltd. na zřízení demonstračního centra pro výrobky vyrobené v Číně v Astaně, hlavním městě Kazachstánu. Konkrétně obě strany vezmou AED produkty, vybavení operačních sálů a základní spotřební materiál společnosti Mindray jako důležité výchozí body pro podporu exportu zdravotnických prostředků, přičemž se očekává, že objem exportu přesáhne 60 milionů jüanů (asi 195 milionů Kč) již v prvním roce spolupráce.

Společnost sídlící v Šanghaji také podepsala smlouvu o spolupráci s jihokorejskou Dayou Group. Obě strany využijí obchodní a maloobchodní síť Dayou Group a také zdroje dodavatelského řetězce v Jižní Koreji k rozšíření vývozu známých čínských alkoholových produktů do Jižní Koreje, přičemž se očekává, že objem vývozu přesáhne 100 milionů jüanů (asi 325 milionů Kč) v prvním roce spolupráce. Obě společnosti budou také spolupracovat v dalších oblastech včetně exportu elektrických vozidel, hotelového provozu, skladových a logistických sítí elektronického obchodu, čímž rozšíří své exportní aktivity ve východní a jihovýchodní Asii.

V lednu 2024 vydala Greenland Group plán rozvoje elektronického obchodu na Hedvábné stezce. Tyto nově podepsané dohody o spolupráci znamenají realizaci první skupiny výsledků v rámci plánu.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *