Čínský výrobce pneumatik Sailun podporuje expanzi do zámoří

Čínská společnost Sailun Group Co., Ltd. (601058.SH), přední výrobce pneumatik, nedávno oznámila, že plánuje další investici ve výši 770 milionů jüanů (asi 2,5 miliardy Kč) do kambodžského projektu, čímž se celková investice zvýší na 2,25 miliardy jüanů (asi 7,3 miliardy Kč) a roční produkční kapacita na 12 milionů poloocelových radiálních pneumatik.

Jde o nejnovější krok společnosti kotované v Šanghaji k rozšíření své přítomnosti v zámoří. Dříve, v prosinci 2023, podepsal Sailun dohodu s TD INTERNATIONAL HOLDING, S.A.P.I.DE C.V. založit společný podnik v Mexiku a investovat do výstavby projektu s roční výrobní kapacitou 6 milionů poloocelových radiálních pneumatik s celkovou investicí 240 milionů amerických dolarů.

Podle jeho podání na burze se očekává, že společnost v roce 2023 dosáhne čistého zisku kolem 3,1 miliardy jüanů (asi 10 miliard Kč), meziročně o přibližně 132,77 procenta více.

Sailun Group byla založena v roce 2002 a sídlí v Čching-tao (Qingdao) ve východní Číně v provincii Šan-tung (Shandong). Společnost již vstoupila na trhy ve Vietnamu, Kambodži a Mexiku.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *