Čínský ministr zahraničí zdůrazňuje vzájemné porozumění a podporu s Německem

Čína je ochotna spolupracovat s Německem na vzájemném porozumění a podpoře, posílení vzájemné důvěry, posílení spolupráce a společně poskytnout světu více stability a jistoty, řekl v sobotu čínský ministr zahraničí Wang Yi.

Wang, rovněž člen politického byra Ústředního výboru Komunistické strany Číny, to prohlásil při letošním setkání s německým kancléřem Olafem Scholzem při příležitosti mnichovské bezpečnostní konference.

Na jejich setkání Wang předal srdečné pozdravy od čínského vedení a poblahopřál mnichovské bezpečnostní konferenci k jejímu 60. výročí, protože se dnes stala mezinárodním fórem bezpečnostní politiky s globálním vlivem.

S vědomím, že současná mezinárodní situace prochází častými poruchami s opakujícími se problémy s hotspoty a stagnující globální ekonomikou, Wang zdůraznil, že Čína, zodpovědná velká země, bude pevně působit jako síla stability v turbulentním světě.

Poznamenal také, že Čína podporuje Německo v tom, aby hrálo větší roli v mezinárodních a regionálních záležitostech.

S vědomím, že tento rok si připomínáme 10. výročí založení všestranného strategického partnerství mezi Čínou a Německem, Wang uvedl, že obě strany by měly přezkoumat úspěch z minulosti, prohloubit vzájemně prospěšnou spolupráci a usilovat o komplementaritu výhod tak, aby byly přínosem pro oba národy.

Čína se zaměřuje na pokrok v čínské modernizaci, podporuje vysoce kvalitní rozvoj a prosazuje otevírání na vysoké úrovni, řekl Wang a dodal, že pochod směrem k modernizaci více než 1,4 miliardy lidí přinese ještě větší trh a dlouhodobé příležitosti pro všechny země včetně Německa.

Wang vyzval obě strany, aby odstranily nepokoje, držely se otevírání a volného obchodu, plně sehrály roli hospodářské a obchodní spolupráce jako kotvicí závaží a zajistily tím předvídatelné politické prostředí.

Scholz požádal Wanga, aby předal své upřímné pozdravy čínskému vedení, a řekl, že Německo je připraveno na letošní výměnu názorů s Čínou na vysoké úrovni a podpořit podstatnější úspěchy.

Německá ekonomika je hluboce integrována do globalizace a její rozvoj těží z volného obchodu, řekl Scholz a dodal, že německá strana je proti protekcionismu a oddělování a přerušování dodavatelských řetězců.

Německo je rádo, že vidí rozvoj a revitalizaci Číny, a je ochotno poskytnout v Německu zdravé podnikatelské prostředí pro společnosti z jiných zemí, řekl.

Scholz poznamenal, že současná mezinárodní situace prochází těžkým okamžikem, a řekl, že Německo je ochotno spolupracovat s Čínou, aby hrálo pozitivní roli při udržování míru a stability.

V sobotu se Wang setkal mimo jiné s německou ministryní zahraničí Annalenou Baerbock a bavorským ministrským předsedou Markusem Soederem.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *