Čínské společnosti získaly kontrakt na projekt ropné infrastruktury v přístavu Dar es Salaam

Dvě čínské společnosti získaly kontrakt na stavbu nádrží a související infrastruktury pro příjem, skladování a distribuci ropy a energetických produktů v přístavu Dar es Salaam, uvedl vysoký tanzanský úředník.

Jsou to společnosti, China Railway Major Bridge Engineering Group Co., Ltd, a Wuhan Engineering Co., Ltd, oznámil v pondělí ministr dopravy Makame Mbarawa.

Mbarawa uvedl, že projekt v hodnotě 678,6 miliardy tanzanských šilinků (asi 266 milionů amerických dolarů) představuje nejnovější úsilí vlády o zvýšení efektivity manipulace s nákladem v hlavním přístavu země.

Projekt bude zahrnovat výstavbu 15 nádrží s celkovou skladovací kapacitou 420 000 metrů krychlových na ropné produkty. Mbarawa dodal, že projekt má být dokončen do dvou let.

Každá z 15 nádrží bude mít podle ministra kapacitu pro uskladnění 30 000 metrů krychlových ropných produktů. Šest nádrží bude určeno pro skladování nafty, pět pro benzin, tři pro letecký benzin a jedna pro proces rozhraní.

Po dokončení se očekává, že nádrže výrazně zkrátí dobu, kterou lodě stráví vykládáním ropných produktů v přístavu.

Plasduce Mbossa, generální ředitel Tanzania Ports Authority (TPA), uvedl, že po dokončení projektu se vykládka ropných produktů zkrátí ze současných průměrných 11 až 12 dnů na tři až čtyři dny.

Očekávalo se, že konstrukce nádrží přinese několik výhod včetně potenciálního snížení cen paliva, zmírnění problémů se ztrátou ropy v přístavu Dar es Salaam a snížení počtu stížností mezi obchodníky s ropou, řekl Mbossa.

Dodal, že výstavba nádrží by také zlepšila výběr příjmů, protože veškerá ropa by byla přijímána, řádně změřena na jednom místě a před distribucí pod dohledem přístavu.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *