Čínské chytré produkty „přitahují pozornost“ na MWC

Nejmodernější inteligentní produkty a aplikace představené čínskými společnostmi se staly poutačem pozornosti na právě probíhajícím kongresu Mobile World Congress (MWC) v Barceloně.

Uprostřed stánku Xiaomi sedí „Gulf Blue“ vůz Xiaomi SU7, který přitáhl širokou pozornost nadšených návštěvníků, kteří se na stánku hromadí.

Adam Butcher, technologický influencer, řekl, že si chce objednat vůz Xiaomi.

Společnost Xiaomi oficiálně spustila celosvětově platformu „Human x Car x Home“, která integruje osobní zařízení, produkty pro chytrou domácnost a automobily, usnadňuje bezproblémové připojení a koordinaci hardwarových zařízení v reálném čase a poskytuje spolupráci s průmyslovými partnery.

Integrací lidí, aut a domácností se Xiaomi snaží vytvořit end-to-end propojení, které překoná jakoukoli dnes dostupnou technologii, řekl Daniel Desjarlais, ředitel mezinárodní komunikace Xiaomi.

Seulgi Lee, šéfka korejské společnosti zabývající se interaktivním obsahem Thingsflow, řekla, že byla ohromena „neuvěřitelnou“ technologií používanou na ZTE poté, co vyzkoušela 3D tablet 5G+AI vyvinutý společností ZTE.

„Nikdy jsem neviděl technologii, jako je tato, která okamžitě vytvoří 3D efekt po pořízení fotografie!“ řekla Lee, které nejsou 3D produkty cizí.

Na „5G Beyond Growth Summit“ pořádaném společností Huawei na Světovém mobilním kongresu řekl Li Qiang, generální ředitel mobilního plánování a výstavby ve společnosti China Mobile, že 3D průmysl se dostal do nové fáze objemové výroby, která se vyznačuje spuštěním 3D počítačů, chytrých telefonů a dalších 3D terminálů v důsledku neustálé integrace pohlcujícího 3D obsahu do průmyslových odvětví a zlepšování rozlišení zobrazovacích zařízení a zvyšování výpočetního výkonu.

Společnost iFLYTEK vydala řadu aplikací založených na generativní umělé inteligenci a hlubokém učení a udělala vpád do inteligentního marketingu, chytrých domácností a dalších oblastí.

Lenovo Group asistovala Barceloně při prosazování architektury chytrého města prostřednictvím nasazování infrastruktury, jako jsou sítě, zajišťovala rychlý a hladký přenos dat zařízeními a poskytovala efektivní a pohodlné zážitky pro veřejnost, podniky a veřejné instituce.

„V posledních letech prokázaly čínské podniky impozantní schopnosti v oblasti inovací a výzkumu a vývoje (R&D). Tento nárůst je evidentní ve významných investicích do výzkumu a vývoje, zřizování globálních výzkumných center a také v rostoucím počtu přihlášených patentů,“ řekl Luigi Gambardella, prezident bruselského mezinárodního digitálního sdružení ChinaEU.

Mats Granryd, generální ředitel GSMA, v rozhovoru pro agenturu Xinhua řekl, že je rád, že vidí technologie, které čínské společnosti předvedly na MWC.

„Vím, kolik úsilí, peněz a talentu Čína vkládá do nových technologií, do umělé inteligence, do konektivity, která v budoucnu skutečně přinese ovoce.“

Lara Dewar, marketingová ředitelka GSMA, řekla, že je opravdu důležité mít na veletrhu MWC čínské společnosti, které představí „tunu inovací“. Dodala, že MWC v Šanghaji se bude konat v červnu.

V pondělí byla zahájena MWC, největší událost ekosystému konektivity v technologickém průmyslu, která přilákala celkem 2400 vystavovatelů včetně přibližně 300 čínských telekomunikačních společností.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *