Čínská ekonomika zůstává globálním pilířem

Čínská ekonomika zůstává optimistická a iniciativy navrhované Čínou jsou pro svět přínosem, řekl v pátečním rozhovoru zambijský expert společnosti Xinhua.

Kelvin Chisanga, sociální ekonom sídlící v Lusace, uvedl, že čínský ekonomický model učinil zemi odolnou navzdory neustálým negativním kampaním některých západních médií.

„Čínská ekonomika zůstala silně optimistická,“ řekl Chisanga a dodal, že to, co Čína udělala se svou ekonomikou, je působivé.

Poznamenal, že Čína si vybudovala silnou základnu rozvoje dovedností, industrializace a silných partnerství, a řekl, že Čína zůstává klíčovým účastníkem globálního trhu.

Zambie a další africké země jsou připraveny dále spolupracovat s Čínou a dosáhnout vzájemného prospěchu z robustní čínské ekonomiky, uvedl expert a dodal, že africké země by měly zajistit, aby našly prostředky pro spolupráci s Čínou v různých oblastech.

Chisanga řekl, že Čína prokázala své přátelství a dobrou vůli vůči kontinentu prostřednictvím spolupráce v různých oblastech, jako je například infrastruktura.

Citoval Čínou navrhované iniciativy, jako je Iniciativa Hedvábné stezky, které by měly propojit svět, a pochválil Čínu za její postoj orientovaný na budoucnost.

Spolupráce na Hedvábné stezce, která se zaměřuje na konektivitu, je jedinečný koncept, který propojí svět a zajistí lepší globální obchod, řekl. „Čína vybudovala velmi dobrou průmyslovou základnu, která ve skutečnosti zajišťuje zásobování celé globální ekonomiky.“


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *