Čínská automobilka SAIC Motor představí nové modely na mezinárodním autosalonu v Ženevě 2024

MG a IM, dvě hlavní nezávislé značky spadající pod hlavní čínskou automobilku SAIC Motor, představí celkem 10 nových elektrických a inteligentních modelů vozidel včetně L6 a MG3 HEV na nadcházejícím mezinárodním autosalonu v Ženevě 2024, který má být zahájen 26. února, uvedla v úterý společnost SAIC Motor.

Tento krok má podle společnosti demonstrovat schopnost čínských výrobců sci-tech automobilů inovovat a podporovat zelenou a inteligentní transformaci v automobilovém průmyslu.

L6, nejnovější model vozu vyvinutý špičkovou čistě elektrickou inteligentní značkou IM společnosti SAIC Motor, bude mít na výstavě globální premiéru. Na výstavu bude také představen MG3 HEV, který kombinuje výhody vnímání elektrifikace podle různých scénářů, silný výkon, spotřebu paliva a tichou kabinu a očekává se, že se stane novým globálním hitem SAIC Motor po MG4 EV.

V roce 2023 dosáhly prodeje SAIC Motor v zámoří 1,21 milionu kusů, meziročně o 19 procent více, což je první místo mezi čínskými automobilovými podniky již osm let po sobě.

Společnost SAIC Motor uvedla, že Evropa není jen rodištěm světového automobilového průmyslu, ale také jeho největším zámořským trhem. Na evropském trhu prodala SAIC Motor v roce 2023 celkem 330 000 vozidel, přičemž prodej jejího MG4 EV dosáhl 100 000 vozů.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *