Čína posiluje průmysl, který recykluje staré domácí spotřebiče a nábytek

Čínská vláda se snaží rozšířit národní recyklační průmysl, který se zaměřuje na nepoužívané nebo staré domácí spotřebiče a nábytek, a očekává se, že zvýší spotřebu nových ekologických produktů a podpoří zdravý rozvoj odvětví recyklace.

Podle oběžníku, který vydalo devět vládních resortů včetně ministerstva obchodu, země pracuje na tom, aby do roku 2025 dosáhla 15procentního nárůstu objemu recyklovaných nepoužívaných nebo starých domácích spotřebičů a nábytku ve srovnání s úrovní z roku 2023. Jejím cílem je také zvýšit standardizaci svého recyklačního sektoru.

Oběžník uvedl, že úsilí bude vynaloženo ve čtyřech hlavních oblastech: zlepšení recyklační sítě v zemi, podpora velkých recyklačních podniků, inovace recyklačních modelů a standardizace recyklačních postupů.

Uvedla, že do roku 2025 bude skupina měst celostátně uznána za své úsilí vybudovat příkladné systémy pro recyklaci nepoužívaných nebo starých domácích spotřebičů a nábytku. Kromě toho budou celostátně propagovány osvědčené postupy, bude vytvořena skupina předních podniků a budou formulovány optimalizované předpisy a normy pro recyklační průmysl.

Vládní údaje ukazují, že v roce 2023 se v zemi používaly více než 3 miliardy domácích spotřebičů, přičemž domácnosti v celé zemi vlastnily velké množství klimatizací, ledniček a televizorů.

Na pravidelné čtvrteční tiskové konferenci mluvčí ministerstva obchodu uvedl, že čínské domácnosti poskytují obrovský trh a pohánějí růst spotřeby nových domácích spotřebičů. „Posílení recyklačního průmyslu má velký význam pro zvýšení spotřeby země.“


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *