Beninská vláda oceňuje čínský lékařský tým za vynikající služby

Beninské ministerstvo zdravotnictví ve středu ocenilo 22 členů 26. čínského lékařského týmu děkovnými dopisy po jejich 18měsíčním pobytu v Beninu jako uznání jejich úspěchů při podpoře zdraví beninského lidu.

„Ve světle výsledků hodnocení organizovaného v červenci a prosinci 2023 příslušnými odbory ministerstva zdravotnictví jsou úspěchy 26. lékařské mise obdivuhodné a poskytují dostatečný důkaz o užitečnosti této spolupráce,“ uvedl Petas Akogbeto, ředitel kabinetu beninského ministra zdravotnictví.

Kou Yanan, ekonomický a obchodní poradce čínského velvyslanectví v Beninu, poblahopřál lékařskému týmu k úspěšnému dokončení mise s přesvědčením, že zachraňuje životy, přináší zdraví beninskému lidu a přispívá k přátelství mezi oběma zeměmi.

Čínský lékařský tým během svého pobytu v Beninu provedl více než 11 000 ambulantních konzultací, přijal 4000 pacientů do nemocnic, zachránil 271 pacientů s vážnými nemocemi, provedl více než 1700 chirurgických operací a provedl přes 2700 konzultací v rámci tradiční čínské medicíny.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *