Zimní turistika podporuje revitalizaci severočínské průmyslové základny

Rodačka ze Šanghaje Shi Lei a její přítel vystoupili z letadla a vydali se na úžasnou cestu do Šen-jangu (Shenyang), hlavního města severovýchodní čínské provincie Liao-ning (Liaoning), kde teploty klesly na mrazivých minus 20 stupňů Celsia.

Tuto zimu se desítky tisíc turistů, jako je Shi Lei, přijíždějící z dálky, sjely do severovýchodních měst Číny včetně destinací Šen-jang, Ta-lien (Dalian), Čchang-čchun (Changchun) a Čcha-(r)-pin (Charbin). Tato chladná místa se stala hitem zimní turistiky.

Nejseverovýchodnější provincie Číny, Chej-lung-ťiang (Heilongjiang), přijala od listopadu 2023 železnicí 10,09 milionu turistů, což je meziroční nárůst o 372 procent, uvádí China Railway Harbin Group Co., Ltd. Hlavní město provincie, Čcha-(r)-pin, a nejsevernější města země, Muo-che (Mohe) a I-čchun (Yichun), vynikají jako top destinace pro turistiku na ledu a sněhu.

Nárůst počtu turistů vytváří prosperující průmysl. Podle Tujia, hlavního webu pro pronájem dovolených v Číně, se Cha-(r)-pin (Harbin) poprvé dostal na první místo v seznamu nejvyhledávanějších domácích destinací v Číně. Během novoročních svátků bylo město Cha-(r)-pin svědkem 27násobného nárůstu rezervací ubytování v rodině, zatímco Šen-jang zaznamenal 20násobný nárůst. Další oblasti v severovýchodní Číně, jako jsou korejská autonomní prefektura Yanbian, Changchun, Mudanjiang, také zaznamenaly pozoruhodný růst.

Díky propagačním snahám kulturních a turistických úředníků z těchto oblastí, kteří pořádali propagační akce ve městech jako Peking, Čchung-čching (Chongqing) a Čcheng-tu (Chengdu), je kulturní dědictví regionu, turistická aktiva a pohostinnost známé po celé zemi a na internetu.

Tato místa začala ukazovat svou popularitu od svátku poloviny podzimu a státních svátků v roce 2023, kdy Šen-jang hostil ohromujících 12,2 milionu domácích a mezinárodních návštěvníků a provincie Ťi-lin (Jilin) ve stejném období přivítala 25,4 milionu domácích turistů, meziročně o 113,56 procenta více.

Rozvoj cestovního ruchu je pouze součástí snah severovýchodní Číny vykročit na cestu vysoce kvalitního rozvoje a udržitelného růstu. V posledních letech prošel kraj transformačním vývojem a vstoupil do nové éry komplexní revitalizace.

V prvních třech čtvrtletích roku 2023 činil růst HDP provincie Ťi-lin 5,8 procenta, čímž překonal celostátní průměr o 0,6 procentního bodu. Ve stejném období překonal ekonomický růst provincie Liao-ning poprvé za poslední desetiletí celostátní průměr.

„Od roku 2023 klíčové ekonomické ukazatele regionu trvale překonávají celostátní průměr, což je inspirativní výsledek jeho celkového úsilí,“ řekl Li Kai, profesor na Severovýchodní univerzitě v Číně, a dodal, že rostoucí ekonomická a sociální vitalita dále posílí jeho revitalizaci.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *