Turisté zaplavují přímořskou vesnici, aby sledovali shromažďování labutí v Žung-čcheng v provincii Šan-tung

Pobřežní vesnice Jen-tun-ťiao (Yandunjiao) ve městě Žung-čcheng (Rongcheng), v provincii Šan-tung (Shandong) ve východní Číně, představující malebnou scénu „tančících sněhových vloček a vznášejících se labutí“, přilákala velké množství návštěvníků.

Vesnice Jen-tun-ťiao, která se nachází na severovýchodním pobřeží města Li-tao (Lidao), je ze tří stran obklopena mořem. S pobřežím přesahujícím délku 7000 metrů je vesnice jedním z klíčových stanovišť pro labutě a je známá jako „Labutí vesnice“. Od října do příštího dubna každého roku do této oblasti migrují tisíce labutí ze Sibiře, Vnitřního Mongolska a dalších míst.

Vesnice má více než 1300 tradičních sídel běžně známých jako „domy z mořských řas“, některé s historií 300 let. Tyto domy, postavené s kamennými zdmi a pokrytými mořskými řasami, představují charakteristická obydlí rybářské vesnice podél pobřeží východní provincie Šan-tung.

V současné době jsou tyto domy oblíbené mezi turisty a nabízejí možnost zažít místní kulturu a zároveň si užít krásu labutí zpěvných.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *