Sinopec a BP podepsaly memorandum o porozumění s cílem prohloubit spolupráci v oblasti nové energie

China Petroleum & Chemical Corporation (Sinopec), největší čínská rafinerie ropy, a British Petroleum (BP) nedávno podepsaly memorandum o porozumění (MoU) s cílem prohloubit spolupráci v oblasti nové energie.

V rámci memoranda o porozumění budou obě strany spolupracovat na posílení spolupráce v maloobchodě s ropou a zemním plynem/zkapalněným zemním plynem, jakož i v prodeji maziv a lodního topného oleje.

Kromě toho také prozkoumají příležitosti pro potenciální spolupráci v nízkouhlíkovém energetickém sektoru, se zvláštním důrazem na prohloubení spolupráce v nabíjení elektrických vozidel (EV) a souvisejících oborech, aby přispěly k energetické transformaci v dopravě.

Zhao Dong, generální ředitel společnosti Sinopec, poznamenal, že jak Sinopec, tak BP jsou průkopníky v energetické transformaci tradičních ropných a plynárenských společností. Rozšířením spolupráce a spolupráce obě strany vytvoří synergii, aby se vzájemně doplňovaly, společně kultivovaly navazující trhy, vedly směr rozvoje nově vznikajících průmyslových odvětví a zahájí novou kapitolu efektivního a nízkouhlíkového rozvoje v ropném a plynárenském průmyslu.

William Lin, výkonný viceprezident BP pro regiony, města a řešení (RC&S), uvedl, že dlouhodobý vztah spolupráce mezi BP a Sinopec je postaven na vzájemné důvěře a vzájemných výhodách. Protože obě strany usilují o dosažení čisté nuly a transformaci na integrované energetické společnosti, energetická transformace poskytla nové příležitosti pro jejich strategické partnerství.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *