Průmysl sladkých brambor podporuje revitalizaci venkova v okrese Lin-šu v provincii Šan-tung

V posledních letech okres Lin-šu (Linshu) ve městě Lin-i (Linyi) ve východočínské provincii Šan-tung (Shandong) zdvojnásobil své úsilí o rozvoj odvětví sladkých brambor na základě svých zdrojů, čímž podpořil transformaci a modernizaci celého průmyslového řetězce zpracování speciálních zemědělských produktů.

Okres Lin-šu, který se nachází v jižní části pohoří Lu-tung (Ludong) v provincii Šan-tung, se může pochlubit příznivými klimatickými podmínkami a geografickými výhodami, které mu umožňují pěstovat lahodné a výživné sladké brambory, které jsou spotřebiteli velmi oblíbené.

Byl vytvořen průmyslový klastr sladkých brambor, jehož jádrem je více než 30 podniků včetně Shandong Huaqiang Agricultural Technology Company a Linshu Runyu Food Co., Ltd. Kromě tradičních produktů, jako jsou batátové nudle, želé a škrob, byly zavedeny další výrobky z modifikovaného škrobu s moderní technologií včetně instantních jídel a rychlého občerstvení. Kromě toho některé značky sladkých brambor vyvážely své produkty do Japonska, Jižní Koreje a dalších zemí.

Plocha pěstování sladkých brambor v okrese Lin-šu zůstala po celý rok na více než 150 000 mu (asi 10 000 hektarů), s ročním celkovým výkonem přesahujícím 500 000 tun a průměrným výnosem přes 4800 jüanů na mu (asi 15 000 Kč na hektar). Sladké brambory z Lin-šu se staly známou regionální značkou a v roce 2017 získaly certifikaci zeměpisného označení (GI) pro zemědělské produkty.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *