Prosperující borůvkový průmysl naznačil plán pro revitalizaci venkova v Lin-šu, provincii Šan-tung ve východní Číně

V posledních letech okres Lin-šu (Linshu) ve východočínské provincii Šan-tung (Shandong) energicky podporoval rozvoj borůvkového průmyslu a zpočátku vytvořil relativně kompletní průmyslový řetězec zahrnující velkoplošnou výsadbu, sběr ve volném čase, intenzivní zpracování, marketing značky atd., což výrazně podpořilo revitalizaci venkova.

Město Ta-sing (Daxing) v okrese Lin-šu inovovalo výsadbu borůvek po více než 10 letech výzkumu a vývoje. Na základě charakteristik místního klimatu a půdy ve městě používali rané, střední a pozdní odrůdy borůvek, díky nimž doba sběru čerstvých borůvek trvala déle než 3 měsíce.

V současné době pokrývá oblast výsadby borůvek ve městě Ta-sing více než 20 000 mu (asi 1 333,33 hektaru). Bylo vybudováno celkem 7 výrobních základen standardizace výsadby borůvek a usídlilo se zde více než 30 sadebních a výrobních družstev borůvek a rodinných farem. Město vlastní 11 registrovaných ochranných známek, kterým byla udělena národní certifikace, a Linshu Blueberry získal národní proslulý a vynikající nový certifikát zemědělského produktu.

Zjistilo se, že za účelem podpory udržitelného a zdravého rozvoje borůvkového průmyslu založil okrese Lin-šu komunitu borůvkového průmyslového řetězce, aby prováděla interaktivní spolupráci proti proudu a po proudu. Okres vyvinul řadu hluboce zpracovaných produktů, jako je džus, ovocné víno a borůvkový lutein, mezi nimiž roční kapacita zpracování borůvkového vína značky Lanze dosáhla více než 3000 tun, což výrazně zvyšuje přidanou hodnotu borůvkového průmyslu.

Kromě toho, s ohledem na sezonu sběru borůvek jako příležitost, okres Lin-šu pořádá borůvkovou turistiku a kulturní festival již 7 let po sobě, což je hnacím motorem rozvoje místní kulturní turistiky.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *