Peking vydává směrnice pro ochranu historických budov

Pekingské úřady v pondělí vydaly zkušební pokyny pro ochranu a využití více než 1000 historických budov v hlavním městě.

Od roku 2019 do roku 2021 vydal Peking seznam celkem 1056 historických budov ve třech dávkách. Tyto budovy, které staré asi 700 let, se rozprostírají v 11 městských částech. S různými funkcemi a architektonickými styly tvoří důležitou součást bohatého historického a kulturního dědictví Pekingu.

Podle směrnice jsou historické budovy rozděleny do pěti kategorií – denní údržba, údržba a opravy, rekonstrukce na místě, přemístění a demolice – na základě různých úrovní zásahů do procesu ochrany a využití. Cílem tohoto kroku je zabránit poškození budov při opravách a rekonstrukci.

Rovněž budou přijata cílená ochranná opatření s ohledem na odlišný stav těchto historických objektů.

Úřady budou rozlišovat aspekty ochrany a obnovy historické budovy, aby se vyhnuly univerzálním opatřením a zajistily lepší revitalizaci a využití budov.

Kromě toho směrnice požaduje, aby byla v nejvyšší míře chráněna originalita historických objektů při jejich údržbě, opravách a rekonstrukcích na místě.

Cenné části budov by měly být opraveny a rekonstruovány za použití stejných surovin a původního řemeslného zpracování do původního stavu. U částí, které vyžadují modernizaci, směrnice uvádí, že lze použít nové materiály i nové technologie a moderní konstrukční techniky, ale měly by být v souladu s historickými rysy budov.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *