Odborníci se setkávají, aby diskutovali o inovacích finančních technologií, vývoji a roli Čcheng-tu jako fintech highland

Řada známých odborníků ve finančním sektoru se v pátek sešla ve finančním muzeu Jiaozi, kulturní památce v Čcheng-tu (Chengdu), hlavním městě jihozápadní čínské provincie S‘-čchuan (Sichuan), aby společně prozkoumali cestu inovací a rozvoje finančních technologií s cílem urychlit přestavbu Čcheng-tu na vrchol pro rozvoj finančních technologií.

Čcheng-tu má dlouhou historii finančních inovací. Před tisíci lety se zde zrodily nejstarší papírové peníze na světě zvané Jiaozi.

V posledních letech, s cílem vybudovat západní finanční centrum v jihozápadní oblasti Čcheng-tu-Čchung-čching, podpořilo město Čcheng-tu odvětví finančních technologií, aby vybudovalo silný řetězec, posílilo uplatňování inovací finančních technologií a neustále shromažďovalo odvětví finančních technologií reprezentovaná velkými daty, cloud computingem, umělou inteligencí (AI), blockchainem a internetem věcí.

Čcheng-tu má solidní zázemí ve finančním odvětví s národními demonstračními zónami, jako je národní demonstrační zóna nezávislých inovací a národní demonstrační zóna umělé inteligence nové generace, a bohaté vědecké a vzdělávací zdroje. Je to hlavní město snů a dynamické město pro inovátory a podnikatele, řekl Liang Qizhou, ředitel místního finančního regulačního úřadu města Čcheng-tu.

V posledním vydání indexu Global Financial Centers Index (GFCI34) je specialita finančních technologií Čcheng-tu na 18. místě na světě, na 4. místě v čínských pevninských městech, na druhém místě za Šen-čen (Shenzhen), Šanghají a Pekingem, na prvním místě ve středních a západních regionech Číny.

Díky neustálému úsilí v posledních letech se systém a mechanismus rozvoje finančních technologií v Čcheng-tu neustále zdokonaloval a byl zahájen pilotní projekt inovací v oblasti národních finančních technologií. Finanční technologie Čcheng-tu vykazuje dobrý vývojový trend vysoké aktivity, dobrého růstu a silných inovací, jejichž vliv se neustále zlepšuje, dodal Liang.

Li Zheng, viceprezident Central University of Finance and Economics, věří, že zdroj inovací finančních technologií spočívá v ekologii finančních technologií. K dosažení celkového zlepšení finančních služeb pro reálnou ekonomiku z hlediska rychlosti, propustnosti a přesnosti je nutné neustále zlepšovat kvalitu samotných financí a lépe sloužit reálné ekonomice integrací nových technologií, jako je umělá inteligence.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *