Maloobchodní gigant Costco otevírá nový obchod v jižní Číně

Americký maloobchodní gigant Costco Wholesale v pátek otevřel nový obchod ve městě Šen-čen (Shenzhen) v provincii Kuang-tung (Guangdong) v jižní Číně, který je šestým obchodem Costco na čínské pevnině.

Prodejna, která se nachází v okrese Lung-chua (Longhua), pokrývá celkovou plochu 44 500 metrů čtverečních s téměř 15 000 m2 nákupní plochy.

Jde o zásadní krok v expanzi maloobchodního gigantu do jižní Číny.

Hordy spotřebitelů zaplavily prodejnu v pátek ráno. Populární položky jako jahody a třešně byly vyprodány velmi brzy poté, co se dostaly na pulty.

„Přijel jsem dnes v 8 hodin ráno a čekal jsem asi půl hodiny. Právě jsem koupil zboží v hodnotě přes 2000 jüanů (asi 6350 Kč), ale to nestačí. Teď je tu příliš mnoho lidí a my se vrátíme později večer,“ řekl obyvatel Šen-čenu příjmením Wang, který žije poblíž obchodu.

Společnost Costco se rozhodla otevřít nový obchod v Šen-čenu kvůli rozvojovému potenciálu města a postavení ekonomického centra v oblasti Kuang-tung-Hong Kong-Macao Greater Bay Area, řekl Prudence Jang, oblastní ředitel Costco China.

„Costco vždy považovalo Čínu za zásadní strategický trh,“ řekl Jang. „Letos otevřeme členskou prodejnu v Nan-ťingu (Nanjing) a pustíme se do podnikání na čerpacích stanicích, čímž rozšíříme naši obchodní stopu do více regionů v Číně.“

Costco má více než 870 obchodů po celém světě a přibližně 120 milionů členů. Maloobchodní gigant otevřel svůj první obchod na čínské pevnině v roce 2019 v šanghajské čtvrti Min-chang (Minhang).


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *