Libanon by měl podporovat spolupráci s Čínou prostřednictvím projektů v různých oblastech

Libanon ohromně těžil z Iniciativy Hedvábné stezky (BRI), kterou navrhla Čína, a měl by pokračovat v podpoře spolupráce s Čínou v různých oblastech, řekl libanonský expert.

„Na mnoha slibných příležitostech lze mezi Čínou a Libanonem pracovat společně. Čína může Libanonu pomoci v mnoha oblastech a sektorech, které by mohly být přínosem pro obě strany,“ řekl Waref Kumayha, prezident Institutu pro studium a výzkum Hedvábné stezky, během semináře pořádaného v pondělí Ligou akademiků.

Seminář, který se konal v Tripolisu, městě na severu Libanonu, diskutoval o důležitosti BRI a o tom, jak Libanon a další země z této iniciativy těží.

Kumayha, který je též prezidentem Asociace libanonsko-čínského dialogu, řekl, že Čína se od roku 2006 aktivně účastní mírových operací v jižním Libanonu, posílá skupiny mírových sil a dokončuje mnoho úkolů, jako je odminování, výstavba, údržba a lékařská pomoc.

Na obchodní frontě pomohla čínská ambasáda v Libanonu libanonským obchodním komunitám aktivně se zapojit do platforem obchodní výměny, jako jsou China International Import Expo (CIIE), China Import and Export Fair a China-Arab States Expo, rozšířit svůj export.

Kromě toho čínská vláda podpořila darem ve výši 62 milionů amerických dolarů výstavbu Libanonské národní hudební konzervatoře, poznamenal expert.

Čínský velvyslanec v Libanonu Qian Minjian nedávno oznámil, že Čína daruje libanonským telekomunikačním centrům solární panely, což by mělo pokrýt přibližně 358 center státního telekomunikačního operátora Ogero, řekl Kumayha.

Na mezinárodní úrovni Kumayha řekl, že hlavní mezinárodní ekonomické koridory vybudované Čínou přinesly užitek několika zemím tím, že přispěly k jejich hospodářskému růstu, vytvořily nová pracovní místa a vyškolily místní talenty.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *