Kambodža loni přivítala 547 798 čínských turistů, což je nárůst o 412,5 procenta

Kambodža v roce 2023 přijala 547 798 čínských návštěvníků, což je o 412,5 procenta více než jen 106 875 o rok dříve, uvádí zpráva ministerstva cestovního ruchu zveřejněná v pátek.

Toto číslo představovalo 10 procent z celkových mezinárodních turistických příjezdů do této země jihovýchodní Asie v loňském roce, uvádí zpráva.

Kambodža v roce 2023 přilákala celkem 5,45 milionu zahraničních návštěvníků, což je nárůst o téměř 140 procent z 2,27 milionu zahraničních hostů v předchozím roce.

Čína je po Thajsku a Vietnamu třetím největším zdrojem zahraničních turistů do království, uvádí zpráva s tím, že loni do Kambodže cestovalo asi 1,82 milionu Thajců a téměř 1,02 milionu Vietnamců, což je nárůst o 113 procent a 120 procent.

Kambodža a Čína minulý týden společně zahájily iniciativu People-to-People Exchange Year 2024, jejímž cílem je další prohloubení kulturní výměny a posílení odvětví cestovního ruchu.

„Jsem pevně přesvědčen, že se iniciativa People-to-People Exchange Year 2024 stane novou hybnou silou pro přilákání více čínských turistů a investorů do Kambodže a dále přispěje k prohloubení přátelství mezi národy obou zemí,“ řekl kambodžský ministr cestovního ruchu Sok Soken na zahajovací akci v provincii Siem Reap minulou sobotu.

Ministr zahraničí a mluvčí kambodžského ministerstva cestovního ruchu Top Sopheak uvedl, že království touží po dalších čínských rekreantech s tím, že jejich přítomnost významně přispěla k hospodářskému a turistickému rozvoji země a také ke snížení chudoby.

Věří, že mezinárodní letiště Siem Reap Angkor International Airport, které oficiálně zahájilo svůj komerční provoz loni v listopadu, přiláká do Kambodže více mezinárodních cestujících včetně těch čínských.

Čína byla v době před pandemií covid-19 největším zdrojem mezinárodních turistů do Kambodže.

Kambodža zaznamenala v roce 2019 až 2,36 milionu čínských turistů, což představuje 35,7 procenta celkových mezinárodních turistických příjezdů a generuje asi 1,8 miliardy dolarů v příjmech, uvádí kambodžské ministerstvo cestovního ruchu.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *