Expert oceňuje silný závazek Číny vůči vztahům s Afrikou

Expert na mezinárodní vztahy a zahraniční politiku ocenil Čínu za její silný závazek vůči vztahům s Afrikou.

David Monyae, ředitel Centra pro čínsko-africká studia na Univerzitě v Johannesburgu v Jižní Africe, to v úterý zmínil během webináře pořádaného Africko-čínským centrem pro politiku a poradenství, think-tankem se sídlem v Ghaně.

Monyae řekl, že s ohledem na čínský přístup je jasné, že Afrika je důležitým střediskem čínské zahraniční politiky a Afrika zůstává pro Čínu důležitým hráčem.

„Čínský ministr zahraničí (Wang Yi) každoročně navštěvuje Afriku na začátku roku, a když spolu mluvíme, je v Africe. Tento přístup ukazuje seriózní povahu toho, jak se Čína dívá na Afriku,“ řekl profesor.

Řekl, že v těchto gestech je vzájemná reciprocita, protože došlo k mnoha návštěvám afrických vůdců v Číně za účelem bilaterálních a multilaterálních závazků. „Z této perspektivy zůstává vztah mnohem silnější.“

Kromě toho řekl, že Čína v průběhu let posílila své investice v Africe, čímž přinesla nesmírné příspěvky k rozvoji infrastruktury kontinentu, z níž mají prospěch občané.

Expert řekl, že jednou z krásných stránek čínsko-afrických vztahů jsou oblasti sbližování mezi oběma stranami.

„Dochází ke sbližování mezi čínskou Iniciativou Hedvábné stezky a Agendou 2063 Africké unie, hlavním plánem pro přeměnu Afriky na globální velmoc budoucnosti,“ uvedl Monyae.

Monyae dospěl k závěru, že rok 2024 bude pro čínsko-africké vztahy plodným rokem, protože obě strany jsou odhodlány posílit své dosavadní úspěchy.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *