Čínská inženýrská firma CCMC si vede dobře v srbském projektu uprostřed výzev v roce 2023

Čínská strojírenská společnost China Coal Mine Construction Group Co., Ltd. (CCMC) si vedla dobře, protože ve svém srbském projektu v roce 2023 překonala řadu nových rekordů v měsíční hloubce zahloubení šachet, což ukazuje na vysokou kvalitu a efektivitu služeb a vynikající technologické schopnosti v globálním strojírenském sektoru.

Důl Cukaru Peki, nový významný měděný a zlatý důl nacházející se poblíž srbského města Bor, je vyvíjen a provozován čínskou těžařskou společností Zijin od roku 2021. V roce 2022 vyhrála CCMC nabídku na projekt třítisícimetrových šachet v dole Cukaru Peki.

Mezi třemi šachtami dosáhnou dvě těžní šachty hloubky 1343 metrů, obě o průměru 7 metrů. Obslužná šachta bude dosahovat 1245 metrů, o průměru 10 metrů. Dosáhnout hloubky přes tisíc metrů bylo dlouho velkou technickou výzvou. Ještě obtížnější je, že projekt podléhá značným geografickým omezením, jako jsou rozbité horninové vrstvy a neočekávaně vysoká hladina podzemní vody.

Dosažení tak hlubokých šachet uprostřed těchto výzev vyžaduje inovace, odbornost a opatrnost. CCMC se zavázala k odpovědnému přístupu, hledání a realizaci nejlepších možných řešení. Tým také využíval pokročilé mechanické vybavení včetně velkoobjemových vrtacích navijáků, centrálního rotačního stroje na uchopení horniny a hydraulických deštníkových vrtaček, aby snížil pracovní náročnost a bezpečnostní rizika a zajistil kvalitu a efektivitu, a proto může společnost sedmkrát překročit měsíční vyhloubení 100 metrů šachty.

CCMC se v posledních letech věnuje průzkumu zámořských trhů. Díky své špičce v klíčových technologiích podnikla řadu projektů v zemích, jako jsou Turecko, Indie, Pákistán, Uzbekistán, Zambie, Vietnam a Laos.

Pokud jde o zámořskou strategii, Sun Xuejun, předseda společnosti, řekl, že společnost se bude aktivně podílet na výstavbě energetické infrastruktury v partnerských zemích Hedvábné stezky.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *