Čínská firma pomáhá brazilskému městu získat přístup k čisté pitné vodě

V Joao Camara, městě ve státě Rio Grande do Norte na severovýchodě Brazílie, se místní lidé, kteří byli kdysi sužováni nedostatkem čisté pitné vody kvůli brakické podzemní vodě, nyní těší snadnému přístupu k vysoce kvalitní pitné vodě.

Rozloučili se s hořkou podzemní vodou s nadměrným obsahem minerálů poté, co byl v únoru 2023 uveden do provozu projekt odsolování brakické vody financovaný State Grid Corporation of China a přináší pomocí 5000 kilometrů vodovodního potrubí 80 tun čisté pitné vody denně více než 3000 místním občanům po celém okolí.

V roce 2023 převedla State Grid vlastnictví programu veřejného blahobytu na místní vládu v Joao Camara a pomohla jí vyřešit problém s nedostatkem pitné vody, aby dosáhla oboustranně výhodných výsledků.

Program odsolování brakické vody s využitím produktů vyrobených v Číně zahrnuje inteligentní systém zásobování vodou vybavený kontejnerovým zařízením na odsolování hořké a slané vody a přijaté pokročilé technologie, jako je membránová reverzní osmóza při filtrování brakické podzemní vody v Joao Camara.

Nové zařízení na odsolování mořské vody s podporou energetické mikrosítě, které se používá v programu veřejné péče Joao Camara, je navrženo týmem výzkumu a vývoje společnosti State Grid Jiangsu Electric Power Co., Ltd., původně k odsolování mořské vody na mořských ostrovech, a je oblíbeným produktem na trzích Hedvábné stezky.

V současné době se takové zařízení vyváží a používá v zemích, jako jsou Maledivy, Omán, Brazílie a Vietnam, a je schopné dodávat čistou pitnou vodu více než 20 000 lidí denně.

V budoucnu je společnost State Grid ochotna dále se podílet na investicích a výstavbě energetické infrastruktury v Brazílii, aby lépe sloužila udržitelnému hospodářskému rozvoji země a více přispívala k bilaterální spolupráci mezi Čínou a Brazílií, kulturní výměně a komunikaci mezi lidmi.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *