Čínská bezvízová politika pro Švýcarsko usiluje o podporu cestovního ruchu

Nově oznámená čínská bezvízová politika pro Švýcarsko by měla podpořit toky cestovního ruchu mezi těmito dvěma zeměmi po pandemii covid-19, uvedl v pondělí nejvyšší švýcarský představitel.

„Jako Švýcarská národní rada pro cestovní ruch samozřejmě vítáme jakékoli odstranění překážek, které usnadní cestování,“ řekla agentuře Xinhua ve virtuálním rozhovoru Daniela Chiani, ředitelka Greater China ve Switzerland Tourism.

„Rok 2023 byl z velké části přechodným rokem po pandemii. Velmi se těšíme na rok 2024, první normální rok po roce 2019. V současné době očekáváme přibližně 1 milion až 1,2 milionu přenocování z Velké Číny v roce 2024, tedy přibližně 65 procent úrovně roku 2019,“ řekla Chiani.

Podle Switzerland Tourism utráceli čínští turisté nejvíce před pandemií, když utratili v průměru 380 švýcarských franků (440 amerických dolarů) na osobu a den.

V roce 2019 uskutečnili čínští hosté ve Švýcarsku 1,8 milionu přenocování, což z nich dělá čtvrtý největší trh v zemi.

15. ledna Čína oznámila, že bude vůči Švýcarsku uplatňovat jednostrannou bezvízovou politiku. Mezitím švýcarská strana poskytne čínským občanům i čínským podnikům investujícím ve Švýcarsku další usnadnění udělování víz.

U příležitosti 75. výročí navázání diplomatických styků mezi Čínou a Švýcarskem v příštím roce obě země využijí příležitosti k posílení mezilidské výměny, řekli čínský premiér Li Qiang a prezidentka Švýcarské konfederace Viola Amherd po setkání ve švýcarském hlavním městě Bern začátkem tohoto měsíce.

Před pandemií patřil vnitrozemský alpský stát s více než osmi miliony obyvatel mezi oblíbené destinace čínských turistů v létě i v zimě.

Na otázku o nových iniciativách zacílených na čínský trh v letošním roce Chiani odpověděla: „Během let pandemie se vkus čínských spotřebitelů hodně diverzifikoval. Chceme se ujistit, že se různými kampaněmi zaměříme na všechny různé potřeby. Musíme být digitální a interaktivní.“

Switzerland Tourism je národní marketingová a prodejní organizace s 35 pobočkami ve 23 zemích. V Číně působí již 26 let.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *