Čína zavádí opatření k usnadnění vstupu cizích státních příslušníků

Čína zavedla soubor opatření k usnadnění vstupu cizích státních příslušníků do Číny za účelem podnikání, vzdělávání a cestovního ruchu, uvedl ve čtvrtek Národní úřad pro imigraci (NIA).

Nová opatření, účinná od čtvrtka, zahrnují zmírnění požadavků na žádost o přístavní vízum a přístup ke službám prodlužování, nahrazování a vydávání víz na místních imigračních odděleních pro cizí státní příslušníky přijíždějící do Číny nebo pobývající v Číně pro nediplomatické a neoficiální účely, jako je např. obchodní spolupráce, výměna, investice, podnikání, návštěvy příbuzných a osobní záležitosti.

Cizí státní příslušníci mají 24hodinový přímý tranzit, aniž by museli podstupovat hraniční kontroly na devíti hlavních letištích ve městech včetně Pekingu, Šanghaje, Chang-čou (Hangzhou), Sia-men (Xiamen) a Kuang-čou (Guangzhou).

Kromě toho jsou pro cizince v nouzi k dispozici vícevstupová víza a podle NIA byla zjednodušena žádost o vízové ​​dokumenty pro cizince pobývající v Číně.

NIA se zavázala, že bude neustále prosazovat reformy a inovace ve službách a politikách řízení imigrace, zlepšovat podnikatelské prostředí a přispívat k vytvoření nového modelu rozvoje.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *