Čína bude pokračovat ve zlepšování podnikatelského prostředí pro zahraniční investice

Hostující řečníci na čínském ekonomickém kulatém stole pořádaném agenturou Xinhua News Agency zopakovali, že Čína bude pokračovat ve zlepšování svého podnikatelského prostředí, aby posílila důvěru zahraničních investic.

Zhu Bing, ředitel odboru správy zahraničních investic ministerstva obchodu, uvedl, že silnější podnikatelské prostředí poskytuje zahraničním investicím volný přístup, pohodlí a ochranu, to vše je stanoveno v čínském zákoně o zahraničních investicích.

1. ledna 2020 Čína prosadila zákon, který zahrnuje komplexní a základní soubor právních norem pro zahraniční investory a jehož cílem je lépe chránit jejich práva a zájmy.

Díky jednotným ustanovením pro vstup, podporu, ochranu a řízení zahraničních investic se čínský zákon o zahraničních investicích zabýval obavami zahraničních firem a poskytl zahraničním investicím další usnadnění.

Zhang Wei, viceprezidentka Čínské akademie mezinárodního obchodu a hospodářské spolupráce pod ministerstvem obchodu, věří, že očekávání zahraničních investic se v různých fázích otevírání Číny měnila a že země nikdy nepřestala optimalizovat řízení a podporu zahraničních investic.

Řekla, že vhodná čínská nákladová výkonnost, dobře vyvinutá podpůrná zařízení, příznivé podnikatelské prostředí a obrovské příležitosti zůstávají přitažlivé.

S kratším negativním seznamem pro zahraniční investice, přelomovým zákonem o zahraničních investicích a prvním negativním seznamem pro přeshraniční obchod se službami v provincii Chaj-nan (Hainan), Čína uvolňuje institucionální dividendy, aby rozšířila rozvojový prostor pro zahraniční podniky a sdílela svůj super velký trh.

Čínský ekonomický kulatý stůl je platforma pro všechny mediální rozhovory, kterou spustila agentura Xinhua News Agency, přičemž třetí epizoda představuje zahraniční obchod a investice.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *