Cha-(r)-pin přezdívaný město Sněhové královny

Cha-(r)-pin (Harbin) je velké město v severovýchodní Číně a hlavní město provincie Chej-lung-ťiang (Heilongjiang). Je jedním z nejvýznamnějších kulturních, hospodářských a turistických center regionu.

Zima v této oblasti je velmi krutá, teploty klesají pod -20 stupňů Celsia a vydatně sněží. Díky takovým podmínkám, ale i různým zimním atrakcím si Cha-(r)-pin vysloužil přezdívku město Sněhové královny a již řadu let přitahuje turisty z celého světa. Je to jedinečné místo, které oslavuje kouzlo zimy a nabízí nezapomenutelný zážitek pro milovníky zimních radovánek a krás.

Oslava zimy

Právě zde se koná jedna z nejznámějších zimních akcí na světě – Mezinárodní zimní festival, který se zaměřuje na působivé ledové a sněhové sochy a nabízí různé atrakce spojené se zimními sporty a kulturou.

Festival obvykle trvá od prosince do konce února, ale hlavní akce a výstavy dosahují vrcholu v lednu a na začátku února.

Jedním z nejpůsobivějších prvků festivalu jsou obrovské sochy z ledu a sněhu, které nasvícené barevnými světly vytvářejí úžasnou podívanou. Hrady, památky, pohádkové postavy a další působivé stavby jsou vyrobeny z ledu.

Součástí festivalu je také mezinárodní soutěž ledových soch, ve které prezentují své dovednosti a kreativitu umělci z různých zemí.

Ledové město

V rámci festivalu každoročně vzniká „Ledové město“, obrovský komplex vybudovaný z ledových bloků, kde najdete ledové hotely, bary a další neobvyklé ledové stavby.

Cha-(r)-pin je také známý svým festivalem luceren, kde stovky barevných luceren osvětlují město a vytvářejí okouzlující a magickou noční scenerii.

Součástí festivalu jsou také koncerty, umělecké výstavy, ohňostroje a další kulturní akce, které účastníkům přibližují atmosféru čínského nového roku.

Mezinárodní zimní festival v Cha-(r)-pinu přitahuje turisty z celého světa a je jednou z nejznámějších a nejpozoruhodnějších zimních událostí. Jde skutečně o jedinečný zážitek, který spojuje umění, kulturu a radost ze zimní zábavy.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *