Více než polovina iniciativ spolupráce dosažených v BRF se začíná realizovat

Více než polovina z celkem 369 iniciativ spolupráce dosažených na třetím Fóru pro mezinárodní spolupráci na Hedvábné stezce (BRF) se podle čtvrteční Národní komise pro rozvoj a reformu (NDRC) začala nyní realizovat.

Implementace iniciativ spolupráce účinně prohloubila politickou vzájemnou důvěru, hospodářskou integraci a mezilidskou výměnu mezi Čínou a příslušnými zeměmi a mezinárodními organizacemi, uvádí oddělení odpovědné za budování Iniciativy Hedvábná stezka v rámci NDRC.

Čína podepsala dokumenty o spolupráci se zeměmi včetně Hondurasu, Argentiny, Mauretánie, Srbska a Egypta, čímž dále upevňuje a rozšiřuje partnerství v oblasti budování Hedvábné stezky.

Země také podepsala dokumenty o spolupráci s mezinárodními organizacemi včetně Organizace spojených národů, Světové organizace duševního vlastnictví a Světové meteorologické organizace, s cílem posílit spolupráci v otázkách udržitelné dopravy, práv duševního vlastnictví a meteorologie.

Mezitím projekty spolupráce, jako je výstavba mezinárodního letiště Siem Reap Angkor v Kambodži a investice zóny hospodářské spolupráce Zambie a Ťiang-si (Jiangxi), podpořily hospodářský a sociální rozvoj těchto zemí, uvádí NDRC.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *